Menderes halkı balığa doydu

Menderes’te her gün sabahın erken saatlerinde balıkçılar denizin en güzel nimetlerini halka sunuyor.

BELEDİYE 15.09.2016, 13:30 15.09.2016, 13:30
Menderes halkı balığa doydu

Özdere’de balıkçılar tarafından tutulan balıklar mezatta açık arttırma ile satılıyor. Avlanma yasağının 1 Eylül tarihinde kalkmasıyla birlikte balıkçılar işe koyuldu. Balıkçıların avladığı balıklar Özdere Balıkçı Barınağı’na getirilerek mezatta görücüye çıkıyor. Mezatta sergilenen balıklar bölgede yaşayan halk ve tatilciler ile restoran sahipleri tarafından açık arttırma ile de satın alınıyor.

Özdere-Ahmetbeyli Balıkçı Su Ürünleri Kooperatifi tarafından organize edilen mezatta Menderes sahillerinde yakalanan deniz balıkları balık tezgahlarından çok daha ucuza halka satılıyor. Pazartesi günü hariç haftanın 6 günü gerçekleştirilen mezatta çipura, mercan, barbun, kefal, menanur, palamut ve sargoz satışa çıkarılıyor. 

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “İlçemizin sahil bölgesi Gümüldür, Özdere ve Ahmebeyli eşsiz doğanın en güzel örneklerini bize sunuyor. Bu eşsiz güzellikte derin maviliklerin bize sunduklarını biz de halkımıza sunuyoruz. 1 Eylül’de kalkan avlanma yasağıyla beraber balıkçılarımızın yakaladığı balıklar Özdere-Ahmetbeyli Balıkçı Su Ürünleri Kooperatifimizin organizasyonunda halkımıza sunuluyor. Balık tezgahlarında yüksek fiyata satılan deniz balıklarının en güzel örneklerini vatandaşlarımız çok daha ucuza satın alabiliyor. Mezata vatandaşlarımızın ilgisi de yoğun. Biz de Menderes Belediyesi olarak kooperatifimizin isteğine yönelik destekleme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?