Menderes 8 Mart'ı unutmadı

Menderes Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde AB Hibe Destek Programından destek almaya hak kazanan tek projenin açılışını yapılacak.

BELEDİYE 06.03.2017, 13:28 06.03.2017, 13:28
Menderes 8 Mart'ı unutmadı

Menderes Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nün, Avrupa Birliği Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programından yararlanmaya hak kazandığı “Menderes Hayat Boyu Öğrenme Merkezi” projesinin açılışı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak. Türkiye genelinde bin 500 başvuru arasında seçilen 37 başarılı projeden birisi olan proje ile 300 kadına meslek öğrenerek iş kapısı açılıyor.

Mesleğim Elimde temalı projede, başvuru sırasında yapılan mülakat ve kursiyerlerin yönelimine göre, cam füzyon eğitimi, gümüş işleme eğitimi, servis eğitimi, İngilizce eğitimi, temel bilgisayar eğitimi, KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik, iletişim eğitimi ile işletmecilik ve iş geliştirme seminerleri veriliyor.

Hafta içi her gün, yarım gün boyunca süren ve ücretsiz olan eğitimlere katılan kadınlara katıldıkları eğitime göre değişen miktarda cep haçlığı da Menderes Belediyesi tarafından veriliyor..

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, projenin başarılı olduğunu ifade ederek “Göreve geldiğimiz andan itibaren Menderesli kadınlarımızın sosyal ve iş hayatında yer alması için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalar içinde önemsediğimiz ‘Menderes Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi’ projemiz ile kadın istihdamına yönelik yeni bir adım attık. Etüt Proje Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan proje ile AB Hibe Programından yararlanmaya hak kazanan İzmir’de ki tek belediye olduk. Bu proje ile kadınlarımıza meslek kazandırmayı, iş bulabilmelerini sağlamayı, kendi iş yerlerini açabilecek projeler üretmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Kadınlarımız da açtığımız kurslarımıza büyük ilgi gösterdi. 300 kursiyerimize meslek öğreterek iş kapısı açıyoruz. Projemizin açılışını da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapmayı anlamlı bulduk. 8 Mart’ta tüm kadınlarımızı açılışımıza davet ediyoruz” dedi.

 

Yorumlar (0)
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?