"Lostra Merkezi" Bornova’ya renk kattı

Bornova Belediyesi, ayakkabı boyacıları için hazırladığı Lostra Merkezi Projesi’ni hayata geçirdi. Bornova Hükümet Konağı’nın yanında gerçekleştiren proje ile yaz-kış, yağmur-çamur demeden çalışan ve çeşitli sıkıntılara maruz kalan ayakkabı boyacıları rahat bir ortamda hizmet verme imkanı buldu. Merkez, ayakkabı boyacılarının görüşleri doğrultusunda yapıldı. Lostra Merkezi’ni Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan ile birlikte ziyaret eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya ayakkabı boyacıları teşekkür etti.

BELEDİYE 01.04.2016, 11:03 01.04.2016, 11:03
"Lostra Merkezi" Bornova’ya renk kattı

Bornova Belediyesi ilçedeki ayakkabı boyacılarının yaşadığı sıkıntıları gidermek için hazırladığı Lostra Salonu Projesi’ni Bornova Hükümet Konağı’nın yanında hayata geçirdi. “Ortak Akıl” ilkesi ile ayakkabı boyacılığı yapan esnafla beraber hazırlanan projede ihtiyaçlarla birlikte estetik görünüm de göz önüne alındı.

Lostra Merkezi’nde 10 esnaf bir arada çalışabiliyor. Tek tip dolaplar ve tabureler yerleştirilirken, ayakkabı tamir noktaları da oluşturuldu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Lostra Merkezi’ni Kaymakam Mustafa Gündoğan ile birlikte ziyaret ederek, boyacı esnafıyla sohbet etti.

3 tarafı kapalı olarak tasarlanan Merkez sayesinde ayakkabı boyacılarının rahat çalışma ortamına kavuştuğunu belirten  Başkan Olgun Atila, “Bornova hepimizin evi. Burada ayakkabı boyayarak geçimini sağlayan ayakkabı boyacılarının yıllardır yaşadıkları sıkıntıları gidermek istedik. Böylece sağlıklı şartlar altında çalışarak  vatandaşlarımıza hizmet verecekler” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?