Leylek Festivali'nde ilk gün renkli geçti

Selçuk Belediyesi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali bugün başladı. Festivalin ilk günü kortej yürüyüşü, açılış konuşmaları ve çeşitli gösteriler ile sona erdi.

BELEDİYE 18.04.2016, 20:19 18.04.2016, 21:52
Leylek Festivali'nde ilk gün renkli geçti

Selçuk Belediyesi tarafından doğal yaşamla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ve özellikle çocuklara ithaf edilen Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali, Aslanlı havuzdan başlayan kortej yürüyüşüyle start aldı. Sivil Toplum Kuruluşları ve meslek odaları, Aydın Özel Başak Koleji Bando Takımı, Selçuk Kreşi'nin minikleri, öğrenciler, çocuklar, vatandaşlar ve Ağaçkakan İnteraktif Kukla Gösterisi Grubu'nun katıldığı kortej yürüyüşü İstasyon Meydanı'nda son buldu. 


BİLİM, SANAT VE OYUN BU FESTİVALDE
Teması Selçuk'un simgesi ve baharın müjdecisi leylekler olan 1. Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali'nin ilk gününde İstasyon Meydanı'ndaki programda ilk olarak Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program açılış konuşmasını Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bahadır Varvar yaptı. Festivalin içeriği hakkında bilgi veren Varvar, "Hafta boyunca çocuklar için çeşitli etkinlikler planladık. Bilgisayarı hayat sanan çocukların sokakta oyun oynamasını amaçladık" dedi. 

BAŞKAN BAKICI: FESTİVAL GİDEREK DEĞER KAZANACAK
Başkan Bakıcı ise etkinliğin Selçuk'ta gerçekleştirilmesinin ne kadar önemli olduğunun gelecek yıllarda anlaşılacağını belirterek, "Gerçekten Selçuk'un leyleklerle özdeş hale gelmesi ve önceki çalışmaların da festival ile renklendirilmesi önemli bir aşamadır" dedi.

Leyleklerin Selçuk'a gelişi ve Selçuk'tan ayrılışının her zaman ilçe halkı için önemli olduğunu ifade eden Başkan Bakıcı; "Böylesine önemli bir hareketin bu şekilde bir festival ile taçlandırılması, uygun olduğunu düşündüğümüz bir etkinliktir. 23 Nisan ile özdeş hale getirmek de bizim çocuklarımıza verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Leylek ve Doğal Yaşam Festivali çocuklara bir armağan olarak görülmektedir. Bu denli bir etkinliğin hem bilim anlamında, hem kültür, spor ve doğa saygı anlamında çeşitli etkinliklerle kutlanması Selçuk'a yakışan bir davranıştır. İşte bu birincisini düzenlediğimiz Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali bizim canlılara verdiğimiz değeri, kutsallara verdiğimiz değeri, doğaya verdiğimiz değeri anlatmaktadır" dedi.

ÇOCUKLARIN DÜNYASI, İNSANLIĞIN RÜYASI
Festivalin birinci gününün sona ermesinin ardından Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve başkan yardımcısı Ali Karakurt festival dolayısıyla açılan Kadın Emeği Pazarı ve festival boyunca çocuklara tahsis edilen oyun sokağını ziyaret ettiler. Alanda çocuklarla çeşitli oyunlar oynayan Başkan Bakıcı, "Çocuklarla vakit geçirmek ayrı bir mutluluk. Onların dünyası bir anlamda insanlığın özlem duyduğu bir dünyadır" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208