Konak'ta yaşanan köpek saldırısı sonrası açıklama: Saldırgan tavır gösteren hayvanlar barınağa gönderilecek!

Konak’ta iki kadının köpekler tarafından saldırıya uğramasının ardından saldırganlık eğilimi gösteren sokak hayvanlarıyla ilgili nasıl bir yol izleneceği merak konusu olurken Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ömer Şimşek İz Gazete’ye yaptığı açıklamada, “Konak’ta da saldırgan eğilim gösteren hayvanların barınaklara gönderilmesiyle ilgili çalışma yarın başlatılacak. Yani insanlara zarar vermeden, insanları rahatsız etmeyecek hayvanları bırakıp, saldırgan eğilim gösteren hayvanları barınağa alacağız” dedi.

BELEDİYE 18.01.2021, 14:56 18.01.2021, 15:02
Konak'ta yaşanan köpek saldırısı sonrası açıklama: Saldırgan tavır gösteren hayvanlar barınağa gönderilecek!

Gizem TABAN/İZ GAZETE- Konak sahilde biri yabancı uyruklu 2 kadının köpek saldırısına maruz kalmasının ardından saldırgan tavır gösteren sokak hayvanlarıyla ilgili nasıl bir yol haritası izleneceği merak konusu oldu. Konak Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürü Ömer Şimşek, konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulundu. 

Konak Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün sokak hayvanları konusunda sorumluluk alanında olan görevleri yerine getirdiğini söyleyen Müdür Şimşek, Konak’ta saldırgan eğilim gösteren hayvanların barınağa gönderilmesiyle ilgili çalışma başlatılacağını belirtti. Şimşek, “Belediye olarak hayvanların tedavileri, kısırlaştırmaları, aşıları gibi tüm çalışmaları yapıyoruz. Ancak 5199 Sayılı Kanun’a göre bu işlemler yapıldıktan sonra hayvanların alındığı ortama geri bırakılmaları gerekiyor. Konak merkez bir ilçe, bu yüzden hayvan yoğunluğu çok fazla. Sayı da böyle fazla olunca, köpeklerin sürü oluşturma durumu oluyor ve maalesef bu tür olaylar yaşanabiliyor. Ekim ayında Hayvanlardan Sorumlu Vali Yardımcısının başkanlığında İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı yaptık. Ve bu toplantıda; bu tür saldırgan tavır gösteren hayvanların barınaklara götürülmesiyle ilgili bir karar alındı. Başka bölgelerde bununla ilgili çalışmalar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Konak’ta da saldırgan eğilim gösteren hayvanların barınaklara gönderilmesiyle ilgili çalışma yarın başlatılacak. Yani insanlara zarar vermeden, insanları rahatsız etmeyecek hayvanları bırakıp, saldırgan eğilim gösteren hayvanları barınağa alacağız” diye konuştu.

Yorumlar (10)
Şengül kemahlı 2 ay önce
Hayvanlar sebepsiz saldırmaz aç kalmışlardır yada tepki gösterilmiştir barınağa suçlu gibi göndermeyin kişiler suçludur
Azize Özlen sulu 2 ay önce
Hayvanlar sebepsiz ısırmazlar
Ya daha öncesinde saldırıya uğramışlardır, Şiddet görmüştür ya da ısırdığı kişiler muhakkak onlara kötü bir tepki vermiştir.
Yıllardır besleme yapıyorum
Ormanlık alanlarda Dağlarda şehir içindeki bir dünya köpeğin yanından geçiyorum 45 yaşındayım Daha bugüne kadar hiçbir Köpek ne saldırdı Ne ısırdı soruyorum şimdi niçin benim ısırmıyorlar unutmayalım Sokaklar onların yaşam alanları Bizler onlara yaşam alanlarına saygı duymak zorundayız.
Onlar Allah'ın bize emanetleri!!!!!! Belediyeler doğru düzgün
kısırlaştırmaları yapsalar Bu kadar çoğalmaz insanların şiddetine uğramaz saldırganlaşmazlar
bir türlü anlam veremiyorum bir ısırma Vakası olduğu zaman bu canları toplayıp barınaklara tıktırıyorsunuz barınak demek Ölüm kampı demek bir araştırın isterseniz ama kedilere köpeklere hayvanlara şiddet olduğu zaman niçin cezası verilmiyor nefret ediyorum adaletsiz bu düzene
Deniz 2 ay önce
Çok iyi yaparsınız. Bıktık kopeklerden de akılsız bencil köpekseverlerden de.
şeyma su 2 hafta önce
senide kapatsalar kapalı yere keşke
Şengül kemahlı 2 ay önce
HAYVANLARI azat EDİN başka semte alın BARINAK olmaz doğa suçlanamaz sebepsiz saldırmaz algıları var Bi anlık olmış olabilir lütfen BARINAK değil yerleri
Mehtap ilhan 2 ay önce
Hiçbir hayvan sebepsiz yere kimseye zarar vermez,mutla zarar görmüştür..suçlu biri varsa o da insandır çünkü hayvanlar insanlara batıyor!!
Doruk ceyrin 2 ay önce
Ben gece çalışan biriyim gece eve yürümeyi severim geçtiğim güzergahta 50 60 köpekle karşılaşıyorum ama niye bana saldırmıyorlar oyun oynayarak her bölgenin köpeği beni oraya kadar götürür öylece eve varırım
Sema şahin 2 ay önce
Zarar görmüştür sebepsiz saldırmaz.o zaman saldırgan insanlara da aynı uygulama olmalı..Hayvanlara kim kötülük düşünüyorsa kınıyorum birazcık merhamet ve vicdan zor değil zaten zor şartlar altında yaşıyorlar
Fatma 1 ay önce
Günahsız canları kışkırtan arsız çocuklar için hangi projeleriniz var?Bazı yetişkin insanlar durduk yere tekme ve taş atıp saldırgan hale getiriyorlar bu kişiler içinde çalışmalarınız var mı? Köpekdir nasıl olsa kendini sözlerle ifade edip savunumaz at barınağa çözüm kolay.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?