Kocaoğlu kiraz topladı

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye'nin en önemli kiraz üretim merkezlerinden Kemalpaşa'da üreticilerle buluşup hem ilk hasatlarına hem de ürün paketlemesine yardım etti.

BELEDİYE 18.04.2016, 12:20 18.04.2016, 12:52
Kocaoğlu kiraz topladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemalpaşa'da kiraz üreticileri ile bir araya geldi. Sabah erken saatlerde Kemalpaşa Yiğitler Köyü'ne giderek sezonun ilk hasadını üreticilerle birlikte yapan Başkan Kocaoğlu, Serdar Karasüyek'e ait bahçede kiraz topladı; ardından ürünün paketlenmesine de yardım etti. Başkan Kocaoğlu, 2 milyon meyve veren kiraz ağacı, 7 bin kiraz üreticisi, yıllık 80 bin ton kiraz üretimi ile Türkiye'nin ilk kirazının yetiştiği yer olan ilçede bereketli bir sezon dileğinde bulundu.

Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ulviye Üreten, Ören eski Belediye Başkanları Osman Uray ve Ali Oğuz, Bağyurdu eski Belediye Başkanı Rıdvan Üreten, ilçede faaliyet gösteren kooperatif ve birliklerin başkanları ve üreticilerle Yiğitler Köyü'nde sohbet eden Başkan Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de desteği ile bugün Tire Süt, Bademler ve Bayındır çiçekçilik kooperatifleri ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü belirtti. Yerelde kalkınmayı sağlamak için her türlü fedakarlığı üstlenmeye hazır olduklarını belirten Başkan Kocaoğlu, üreticilere kooperatifleşerek birlik olma çağrısında bulundu.
Yiğitler Köyü'nün ardından Bağyurdu “Kiraz Alım Pazarı"na geçerek buradaki vatandaşlarla sohbet eden Başkan Aziz Kocaoğlu, bölgede şeftali ve bal üretimi yapan üreticileri de dinledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
hafif yağmur
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208