Kız öğrenci yurdu hizmete hazır

Bornova Belediyesi, Kızılay Mahallesi’nde 74 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdunu hayata geçirmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde açılması planlanan yurt gençlere sıcak bir yuva olacak.

BELEDİYE 23.10.2018, 10:26
Kız öğrenci yurdu hizmete hazır

Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesine ev sahipliği yapan Bornova, her geçen yıl artan öğrenci sayısı ile bir eğitim kenti oluyor. Üniversiteli gençler için bir çok proje hayata geçiren Bornova Belediyesi, özellikle burada okumak için dışarıdan gelen öğrencilere destek sağlıyor.Dost Kart ile Gençlik Merkezi’nin sağladığı öğle yemeği, çamaşırhane, kütüphane ve internet gibi bir çok olanaktan ücretsiz yararlanan öğrenciler, Belediye’nin işletmesinde olan sosyal tesislerde de yarı zamanlı olarak çalışabiliyor. Bornova Belediyesi şimdi de gençler için öğrenci yurdu projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

KIZ ÖĞRENCİ YURDU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HİZMETE AÇILIYOR

Bornova Belediyesi’nin üniversiteli gençlerin en büyük sorunlarından biri olan ‘kalacak yer’ problemini azaltmak amacıyla hayata geçirmeye hazırlandığı öğrenci yurdu projesi Kızılay Mahallesi’nde gerçekleşecek. Kız öğrenciler için yapılacak olan yurt 74 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan yurdun içinde spor salonu, kütüphane, çok amaçlı salon, çamaşırhane ve yemekhane bulunacak. Öğrencilere sıcak bir yuva ortamı sağlayacak olan yurtta tek kişilik, 3 kişilik ve 4 kişilik odaların yanında engelli öğrenciler içinde özel odalar bulunacak. Ayrıca her odanın kendine ait oturma alanları da yer alacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?