Kitap Fuarında Bergama ilgisi

İZMİR Kitap Fuarı'na katılan Bergama Belediyesi'nin bastırdığı kültür yayınları ilgi gördü, stant ziyaretçi akınına uğradı.

BELEDİYE 18.04.2016, 16:05 18.04.2016, 17:54
Kitap Fuarında Bergama ilgisi

Kültürpark'ta İzmir Kitap Fuarı'nın bu yıl 21'incisi düzenleniyor. Fuarının açılışına, CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de katıldı. Fuarın onur konuğu İzmirli yazar Hüseyin Yurttaş ile kısa süreli sohbet eden Gönenç, daha sonra 1/A No'lu holde yerini alan Bergama standına geçerek ziyaretçilerle ilgilendi. Stantta en çok ilgiyi, Bergama Belediyesi tarafından kısa bir süre önce bastırılan, Bergama müzesinin kurucusu, eğitimci ve araştırmacı yazar Osman Bayatlı'nın kitapları oldu. CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, SODEM Onursal Başkanı eski Bakan Ercan Karakaş, CHP İzmir milletvekilleri Atilla Sertel, Tacettin Bayır, Murat Bakan, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Prof. Dr. Şadan Gökovalı gibi isimler de standı ziyaret etti. Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile de bir araya gelen Başkan Gönenç, kendilerine Bayatlı'nın kitaplarından hediye etti. Dündar, Gönenç'ten Bergama ve Bayatlı hakkında da bilgiler aldı. Bergama standında kitabı yayına hazırlayan Bergamalı şair Halim Yazıcı ve edebiyatçı Yunus Bekir Yurdakul da yer aldı.

İlgiden memnun olduklarını ifade eden Başkan Gönenç, "Bu yıl 21'incisi düzenlenen kitap fuarına, İzmirlilerin olağanüstü ilgi göstermesi memnuniyet verici. Bizde belediyemizce bastırdığımız kültür yayınları ile bu fuarda yerimizi aldık. Standımıza ilgi büyük oldu. Özellikle Osman Bayatlı kitapları ziyaretçilerden büyük ilgi gördü" dedi. Başkan Gönenç, gelen konukları 19 Nisan'da TÜYAP Kitap Fuarı'nda Salon 3'te saat 14.30'da yapılacak olan 'Kadim Pergomon ve Osman Bayatlı' söyleşisine de davet etti.
Fuar, 24 Nisan 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208