Kemalpaşa’da demokrasi şehitleri tiyatro ile anıldı

Ankara’daki evinin önünde otomobiline yerleştirilen bombayla katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 27’nci yılı ve tüm demokrasi şehitleri anısına Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe örgütünün organize ettiği, Toprak Sahne ekibinin sergilediği ‘Bugün Ne Yazsam?’ oyunu büyük beğeniyle izlendi.

BELEDİYE 28.01.2020, 12:25
Kemalpaşa’da demokrasi şehitleri tiyatro ile anıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe örgütünün ‘Devrim ve Demokrasi Şehitleri’ anısına düzenlediği, Toprak Sahne oyuncularının sahne aldığı “Bugün ne yazsam?” adlı tiyatro gösterisi Dere Mesire Alanı Atatürk Salonu’nda gerçekleşti. Oyun öncesi faili meçhul cinayetlere kurban giden demokrasi şehitleri haberlerinin yer aldığı dönemin gazete kupürleri bulunduğu “UĞUR’lar Olsun” adlı sergi de büyük ilgi gördü. Gösteriyi Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, eşi Lütfiye Karakayalı, Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar izledi.

Büyük bir beğeniyle izlenin gösteri sonrası oyunculara çiçek takdim edip, teşekkür eden CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, “ Uğur Mumcu gibi nice aydınlar, bizim için vurdular, bizim için asıldılar, bizim için yakıldılar! Bundan sonra ecelsiz ölmemek için daha çok çalışmalıyız, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde el ele iktidara yürümeliyiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?