Kemalpaşa'da fırtına sonrası ekipler teyakkuzda

Kemalpaşa'da etkili olan şiddetli rüzgâr nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, evlerin çatıları ve camilerin minareleri hasar görürken su baskınları da yaşandı.

BELEDİYE 27.06.2021, 09:13 27.06.2021, 09:17
Kemalpaşa'da fırtına sonrası ekipler teyakkuzda

Kemalpaşa Belediyesi ekipleri alarma geçerek ilçenin farklı noktalarında müdahalede bulundu. Kemalpaşa'da öğleden sonra etkili olan şiddetli rüzgâr nedeniyle merkez ve çevre mahallelerdeki cadde, park ve meydanlarda ağaç devrilmeleri yaşandı. Birçok noktada evlerin ve camilerin çatıları zarar gördü. İlçede 2 minare yıkılırken 6 evin çatısında hasar meydana geldi.

EKİPLER ALARMA GEÇTİ

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın talimatıyla hemen harekete geçen Kemalpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri ekipleri şiddetli rüzgarın meydana getirdiği hasarın izlerini silmek üzere çalışma başlattı.

KARAKAYALI’DAN ACİL DURUM TALİMATI

Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, şiddetli fırtınayla beraber tüm ekipler için acil durum ilan ederek hasar tespitinin ve enkaz kaldırma çalışmalarının hızlandırılması için talimat verdi. Geçmiş olsun dileklerini ileten Karakayalı, “Kemalpaşa’mızda ve İzmir’in farklı noktalarında meydana gelen şiddetli fırtına sonrası elimizden geleni tüm ekiplerimizle beraber koordineli bir şekilde en kısa sürede hayatın normale dönmesi için çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
35°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?