Kemalpaşa Belediyesi moloz temizleme sistemi başlattı

Kemalpaşa Belediyesi ev ve iş yerlerinin tadilatlarında ortaya çıkan molozlardan kaynaklanan çevre kirliliğinin önlemek için sistem başlattı.

BELEDİYE 22.08.2019, 10:21
Kemalpaşa Belediyesi moloz temizleme sistemi başlattı

Yeni sistemle evinde veya iş yerinde tadilat yapacak vatandaşlar tadilat sonrası çıkan molozları çuvala koyup ev ve iş yerlerinin önüne bırakıyor. Kemalpaşa Belediyesi ekipleri de molozları kapının önünden vinçli sistemle kaldırılarak kamyon arkasına yerleştirilen konteyneri belirlenen bölgelere taşıyor.

5 ton kapasiteli konteynerin vinçli sistemle bırakılıp alınması kolaylık sağlarken vatandaşların yeni yöntemi etkin bir şekilde kullanılması hedefleniyor. Vatandaşlar Kemalpaşa Belediyesi’nin 0(232) 988 11 11 numaralı santral numarasından dahili1 037’yi çevirerek ücretsiz olarak araç talep edebiliyor.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, daha temiz bir Kemalpaşa için çalıştıklarını belirterek, “Molozların sokaklarda kaldırımlarda bulunması ve daha sonra uygun döküm alanlarına değil, doğaya bırakılması hoş bir görüntü oluşturmuyor. Yeni başlattığımız bu sistem sayesinde evlerden ve işyerlerinden çıkan atıklar konteynerlere konularak çevre ve görüntü kirliliği yaşanmasının önüne geçiliyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208