Karşıyaka’nın bilim kahramanları ulusal turnuvada

Karşıyaka Belediyesi Vecdi Altay Çocuk Kulübü, Türkiye’de ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ adıyla gerçekleştirilen First Lego League (FLL) 2019 - 2020 İzmir 4. Yerel Turnuvası’nda ‘Takım Çalışması Ödülü’ne layık görüldü. Başarılı öğrenciler, 14-15 Mart’ta İzmir’de yapılacak 16. Ulusal Turnuva’da yarışmaya da hak kazandı.

BELEDİYE 26.02.2020, 11:41
Karşıyaka’nın bilim kahramanları ulusal turnuvada

Çocuk Kulübü üyesi öğrencilerden oluşan ‘Le Vent Se Leve’ ile birlikte 30 takımın katıldığı yerel turnuva, geçtiğimiz hafta Fuar İzmir’de yapıldı. Organizasyonun bu yılki ‘City Shaper: Şehri Şekillendir’ başlıklı temasına uygun projelerin sunulduğu turnuvada, Karşıyakalı öğrenciler de ‘BISUP’ adlı çalışmalarını tanıttı. Otobüs duraklarının çatı kısımlarını işlevsel hale getiren ve özel bir sistemle bisiklet parkı olarak kullanılmasını sağlayan projeyi tanıtan öğrenciler, geliştirdikleri robot ile de iki buçuk dakika içerisinde gerekli görevleri yerine getirmeye çalıştı. Turnuvayı başarıyla tamamlayan ve performanslarını ödülle taçlandıran ekip, iki yıl üst üste ulusal turnuvaya katılmaya da hak kazanarak bir kez daha Karşıyaka’nın gurur kaynağı oldu.
 

'HER ZAMAN YANLARINDAYIZ'

Vecdi Altay Çocuk Kulübü ‘Le Vent Se Leve Takımı’nda yer alan öğrencileri ve hocaları Berkan Camgöz’ü kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Gösterdikleri başarıyla bizleri gururlandıran öğrencilerimizi ve eğitmenlerini yürekten kutluyorum. Ulusal turnuvada da Karşıyakamızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Her zaman destekçileri olacağız” dedi.
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?