Karşıyaka’da kaçak hurda depolarına neşter!

Karşıyaka Belediyesi, hem toplum sağlığı için risk oluşturan hem de çevre ve görüntü kirliliği yaratan kaçak hurda depolarına karşı mücadelesini sürdürüyor. Geçtiğimiz ay Şemikler’deki 5 dönüm araziyi hurda, çadır ve barakalardan temizleyerek sağlıklı ve güvenli hale getiren ekipler, bu kez de Yalı Mahallesi’nde hurdalık alanların yoğunlaştığı üç sokağa operasyon düzenledi.

BELEDİYE 14.04.2020, 10:27
Karşıyaka’da kaçak hurda depolarına neşter!

6502, 6519 ve 6520 numaralı sokaklarda gerçekleştirilen çalışma kapsamında bölgeden yaklaşık 60 kamyon dolusu atık çıkarıldı. Hurdaların kaldırılmasının ardından temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri başlatıldı. Koronavirüsün yayılma riski nedeniyle, kaçak şekilde oluşturulmuş hurdalık alanlara karşı denetimlerin sıklaştığı ve benzer uygulamaların devam edeceği belirtildi.

Çok yönlü mücadele
Toplum sağlığı ve düzenini korumak için çok yönlü mücadele sergilediklerini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Halk sağlığını tehdit eden ve çevre kirliliği oluşturan kaçak hurda depolarına ve gelişigüzel atık yığınlarına müsamaha göstermemiz mümkün değil. Bu tür kontrol dışı faaliyetler, en başta o atıkları toplayan yurttaşlarımızın sağlığı için büyük risk oluşturuyor ve salgınların, hastalıkların yayılması için zemin yaratıyor. Koronavirüsle mücadele sürecinde bu konuda daha da yoğun çalışmalar gerçekleştirecek, diğer yandan sosyal hizmetlerimize de devam edeceğiz. İhtiyaç sahibi yurttaşlarımızın yanında olacağız. Çok yönlü mücadelemiz aralıksız şekilde sürecek” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
16°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?