Karşıyaka'da seyyar makam odası dönemi

KARŞIYAKA Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, resmi görüşmeleri yaparken halkla iç içe olmak için 'seyyar makam odası' uygulaması başlattı. Her hafta farklı bir mahalle muhtarlığı önünde gün boyu oturacak olan Başkan Akpınar, hem konuklarını ağırlayacak hem de halkın sorunlarını dinleyecek.

BELEDİYE 12.04.2016, 13:06 12.04.2016, 14:02
Karşıyaka'da seyyar makam odası dönemi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte mahalle ziyaretlerine ağırlık veren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar bir yandan resmi görüşmelerini yapmak, diğer yandan vatandaşların talep ve önerilerini dinleyebilmek için 'seyyar makam odası' uygulaması başlattı. Her geçen gün artan randevu taleplerine karşılık vermekte zorlanan Başkan Akpınar, yeni uygulama sayesinde hem misafirlerini farklı mahallelerde konuk edecek hem de vatandaşlarla daha sık buluşma imkânına kavuşacak.

Seyyar makam odası uygulamasının ilk durağı İnönü Mahallesi oldu. Muhtarlık Binası önünde masa ve sandalyeler ile geçici ziyaret odası oluşturan Başkan Akpınar, gün içindeki resmi görüşmelerini burada kabul etmeye başladı. Geri kalan zamanda da vatandaşların talep ve önerilerini dinleme fırsatı yaratan Başkan Akpınar, mahalle için yapılan çalışmaları da yerinde inceledi. Uygulamanın her hafta farklı bir mahallede süreceği belirtildi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Belediye başkanlarının en büyük sorunlarından bir tanesi aşırı randevu taleplerine karşılık verememek. İki yıldır ne yazık ki yetişemiyorum. Çünkü bu randevu talepleri tüm çalışma günümü harcamama neden oluyor. Bu da sokaktan insanı kopartıyor. Bu sene randevu taleplerini belediyede değil, muhtarlıklarımızın yanına kuracağım 'makam' odalarında karşılayacağım. Geri kalan zamanı da sokaklarda çalışmaya ayıracağım. Makamı sadece bürokrasinin işleyeceği ve rutin işlerin yapılacağı bir yer olarak kullanacağım. Makam odası, randevu taleplerinin karşılanacağı bir yer değildir. Sürekli özel görüşme talepleri beni kısıtlıyor. Kapımız herkese açık ama beni bundan sonra makam odasında değil, sokakta görecek vatandaşlarımız. Randevu talep eden yurttaşlarımızla da özel görüşmeyi mahallemizde yapacağım. İki yıldır, ilkleri, halkın bize verdiği güçle yerine getiriyoruz. Protokol randevularının dışındaki tüm görüşmelerimi sokakta gerçekleştireceğim" dedi.

İnönü Mahallesi Muhtarı Hasan Söğüt, “Uygulamanın ilk olarak İnönü Mahallesi'nde başlaması bizleri çok mutlu etti. Hem resmi temaslarını hem de halk görüşmesini yapması bizim için çok önemli" diye konuştu. Mahalle sakinleri ise “Belediye Başkanımızın halkla baş başa olması çok güzel bir davranış. Halkın temsilcisinin, halkın içinde olması mutluluk verici bir hareket. Bu düşüncesinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208