Karşıyaka Çarşı’da ‘Yeryüzü Sofrası’

Ramazan Ayı’nda birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Karşıyaka Belediyesi, İzmir'in en kalabalık iftar sofrasını Karşıyaka Çarşısı'nda kurdu. Dev organizasyona yaklaşık on bin kişi katıldı. Başkan Akpınar “İftar sadece karın doyurmak değil; dostluğu, sohbeti, güzelliği paylaşmaktır. Türkiye’nin en aydınlık kenti Karşıyakamızda bu ayrıcalığı yaşamanın mutluluğunu hissediyoruz” dedi.

BELEDİYE 23.06.2016, 10:35 23.06.2016, 11:23
Karşıyaka Çarşı’da ‘Yeryüzü Sofrası’

Karşıyaka Belediyesi, İzmir’in en kalabalık iftar sofrasını Karşıyaka Çarşısı’nda oluşturdu ve boydan boya masalar kuruldu. Çarşı bayraklarla süslendi. 'Yeryüzü Sofrası' etkinliğinde yaklaşık on bin kişiye, 20 farklı noktadan yemek dağıtıldı. Etkinlikte, Çarşı ve yan sokaklarına toplamda 850 metrelik iftar sofrası kuruldu. Vatandaşlara, çorba, tas kebabı, pilav, tatlı ve iftariyelik ikram edildi. Yemek duasını Karşıyaka Müftüsü Cahit Erhun yaptırdı. Organizasyona; CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ve Afyonkarahisar- Evciler Belediye Başkanı Saim Özer de katıldı. İftarın ardından Çarşı’yı gezen Başkan Akpınar ve beraberindekiler, esnaftan alışveriş yaptı, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

“İFTAR EN ÖNEMLİ KÖPRÜDÜR”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “İftar sofraları, yalnızca yemek sofraları değildir. Oruç nasıl, yalnızca aç kalmak değilse, iftar da yalnızca karnımızı doyurmak olamaz. İftar, insanların giderek birbirinden koptuğu bu çağda, aramızdaki kardeşlik bağını sıklaştıran, bizi yeniden insani değerlere yönlendiren en önemli köprüdür” dedi.

“EN GÜZEL MESAJ BU SOFRA”

Başkan Akpınar “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Hem hanemizi hem de yakın coğrafyamızı saran ateş çemberi, bizi biz olmaktan çıkarma çabası içinde. Yüz yıllardır süren kardeşlik bağlarımızı kopartmaya çalışanlara, evlere şehit ateşi düşürenlere en güzel cevap; işte burada, ekmeğimizi birlikte paylaşmak ve ‘bizi birbirimizden ayıramayacaksınız’ diye haykırmaktır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?