Karşıyaka Belediyesi halka soruyor!

Karşıyaka memnuniyet ve beklenti anketi yapıyor.

BELEDİYE 27.01.2020, 14:52
Karşıyaka Belediyesi halka soruyor!

Karşıyaka Belediyesi tarafından proje ve yatırımlara ‘katılımcı belediyecilik’ anlayışıyla yön vermek üzere başlatılan anket çalışmasında yaklaşık iki bin vatandaşa ulaşıldı. ‘Karşıyaka’yı Birlikte Tasarlıyoruz’ sloganıyla sürdürülen ankete, ilçede yaşayan tüm vatandaşlar, belediyeye ait internet sitesi ve mobil uygulama üzerinden katılabiliyor.

MAHALLE PROFİLLERİ ÇIKARILACAK

Karşıyaka Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışma kapsamında, internetin yanı sıra yüz yüze anket uygulaması da yapılıyor. Park olanaklarından temizlik memnuniyetine, sosyokültürel tesis alanlarının yeterliliğinden güvenliğe kadar çeşitli konularda katılımcıların görüşleri alınıyor. Mahallelerin genel profillerini çıkarmak amacıyla yaş, medeni hal, iş durumu, ailede engelli birey olup olmadığı gibi çeşitli sorular yöneltiliyor.

DOĞRU YERDE, DOĞRU PROJE

Anket çalışmalarından elde edilecek veriler ışığında; mahallelerin gelişme eğilimlerine yönelik çözümler üretilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması, kamu kaynaklarının adil ve tasarruflu bir şekilde dağılımının sağlanması hedefleniyor. Kamusal alanlarda hayata geçirilecek projelerin; doğru zamanda, doğru yerde, doğru müdahaleler şeklinde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Devam eden anket çalışmasına, www.karsiyaka.bel.tr adresinden ve belediyeye ait mobil uygulamadan ulaşılabiliyor.

Yorumlar (1)
Kemal 4 hafta önce
Sayın başkanım gerçekten sizi takdir ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum Fakat bir konuda rahatsızlığıda dile getirmek istiyorum,lütfen müdürlerinizden bu işi yapamayanlar var hemen eğer bunları değiştirirseniz daha başarılı olursunuz.Özellikle özel kalem müdürünüz bayan gerçekten işi bilmeyen ve sizin adınızı kullanarak etrafa adeta emirler vermekte bizzat siyaseti belirlemeye çalışmaktadır.Belki haberiniz yoktur.Bu hanımefendiden her kesin şikayetçi olduğunu biraz araştırırsanız görürsünüz.
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?