Karakayalı: ‘Rektör’ün üzerinde siyasi baskı var’

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, kendisine randevu vermeyen İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Bedriye Tunçsiper’in üzerinde siyasi bir baskı olduğunu söyledi.

BELEDİYE 15.01.2020, 13:18
Karakayalı: ‘Rektör’ün üzerinde siyasi baskı var’

TUGAY CAN / İZ GAZETE - İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin, Kemalpaşa’ya inşa edilecek yerleşkesinde kafa karışıklığı devam ediyor. Konu son olarak AKP, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti İzmir İl Başkanlarının gerçekleştirdiği toplantıda gündeme gelmiş, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sürece Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın da dahil olacağını temenni ettiğini söylemişti.Daha önce basın yoluyla sürece dahil edilmediğini savunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İz Gazete’nin sorularını yanıtladı. Karakayalı, Demokrasi Üniversitesi Rektörü Bedriye Tunçsiper’in siyasi baskı altında olduğunu söyledi.

‘SİYASİ BASKI SÖZ KONUSU’

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, sürece ilişkin İz Gazete’ye konuştu. Karakayalı, “Şu ana kadar birkaç defa randevu talep ettim. Ancak vermediler. Bunun önümüzdeki süreç içerisinde çözüleceğini düşünüyorum. Anladığım kadarıyla rektörün üzerinde yoğun bir siyasi baskı söz konusu” ifadelerini kullandı. Sürecin kendisi için yeni olmadığını, 2009’dan bu yana bu konuda emek verdiğini ve belediye başkanı seçilmesinin akabinde Kemalpaşa’ya üniversite getirmek için girişimlerde bulunduğunu kaydeden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı şöyle konuştu: “Kemalpaşa’ya üniversite yapılamasını önemsiyorum.Ben 2009 yılından bu yana üniversite meselesinin içerisindeyim. Ancak şu anda sürecin dışında tutulmak isteniyorum. Kemalpaşa’ya üniversite yapılsın da o yapmış, bu yapmış bizim için önemi yok. Ben rektörden birkaç kez randevu talep ettim. Niyetim şehrin belediye başkanı olarak üniversitenin yapılması noktasında bizim üzerimize ne düşer, diye sormaktı. Ancak bana görüşme için bir tarih de verilmedi. Umuyorum ki bu sıkıntılar atlatılacaktır”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?