Karaburun’da buruk kurtuluş coşkusu

Karaburun’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılı nedeniyle planlanan görkemli gösteri ve etkinlikler pandemi nedeniyle iptal edilirken, kurtuluş günü ilçe meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunum töreni ile kutlandı.

BELEDİYE 17.09.2020, 15:26
Karaburun’da buruk kurtuluş coşkusu

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, dünya üzerinde, yurdunu işgal eden düşmana karşı ilk kurşunu atarak ülkesinin  bağımsızlık savaşını başlatan, sıktığı son kurşunla da ülkesinin zaferini tüm dünyaya ilan eden tek şehrin İzmir olduğunu hatırlatarak, “16 Eylül’de Mordoğan’ımızı, 17 Eylül’de Karaburun’umuzu düşman işgalinden kurtaran; yokluklar içinde bağımsızlığımızı bize armağan eden başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi sevgi, saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” dedi.

“MANDACILARA KARŞI TEPKİLİYİZ”

Karaburun’un İzmir’in düşman işgalinden en son kurtulan ilçesi olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve askerlerimizi en uzun süre hasretle bekleyenler Karaburunlulardır. Bu nedenledir ki Karaburunlular, ‘Keşke Yunan ordusu galip gelseydi, çok daha iyi olurdu’ diyen mandacılara karşı en yüksek sesli tepkiyi vermekte haklıdırlar. Büyük önderin halkına rehberlik ederek örgütlenip, geliştirdiği 1922 ruhu; bu Cumhuriyet'in bekasının teminatıdır. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin 17 Eylül 1922’de Karaburun’da asılmış bayrağı, asla inmeyecektir.”

Pandemi nedeniyle bu yılki görkemli kutlamaları iptal etmek zorunda kaldıklarını hatırlatan İlkay Girgin Erdoğan, vatandaşlara gelecek yıl Mordoğan ve Karaburun’un kurtuluş şenliklerini iki kat fazla coşkuyla kutlamanın sözünü verdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?