Karabağlar’da borç yapılandırmasına yoğun ilgi

7256 sayılı yasanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından binlerce vatandaş Karabağlar Belediyesi’ne borç yapılandırması için başvurdu. Belediye hizmet binasına gelerek ya da internet üzerinden başvurularını yapan vatandaşların büyük bölümü, peşin ödeme seçeneğini tercih etti.

BELEDİYE 18.12.2020, 10:23
Karabağlar’da borç yapılandırmasına yoğun ilgi

7256 sayılı yasa kapsamında başvurular 31 Aralık’a kadar devam edecek. Bu tarihe kadar beklemek istemeyen binlerce vatandaş, borç yapılandırması için harekete geçti. Karabağlar Belediyesi’nin hizmet binalarına gelen ya da internet üzerinden işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar, peşin ya da taksitle ödeme seçeneklerini tercih etti.

Buna göre, 17 Aralık tarihi itibariyle toplam başvuru sayısı 3578’e, yapılandırılan borç miktarı da 5.919.442’ye ulaştı. Bu vatandaşlardan 2121’i, avantajlardan yararlanmak için borcunu peşin ödedi. Aynı şekilde borçların 6, 9, 12, 18 ve 36 aylık taksitler halinde ödenmesi için de başvuru yapıldı.

Online başvuru da yapılabiliyor

7256 sayılı yasa kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, belediye binalarına gitmeden de online hizmet alabiliyor. Bunun için Karabağlar Belediyesi'nin internet sitesi “www.karabaglar.bel.tr” adresindeki “e-belediye” sekmesini tıklamaları ve talep ettikleri hizmete erişim sağlamaları yeterli oluyor. Vatandaşlar, e-devlet, e-belediye kullanıcı şifrelerinin yanı sıra telefon numarasıyla da girebildikleri sitede, borç yapılandırmasını yaptıktan sonra ödeme planını belirleyebiliyor.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
sevgi tanrıverdi 8 ay önce
tek evım var ne yapmam gerekir
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?