Karabağlar'da 30 Ağustos törenle kutlandı

30 Ağustos Büyük Taarruz’un 97’inci yıldönümünde CHP Karabağlar İlçe Örgütü öncülüğünde Uğur Mumcu Parkı’nda çelenk töreni gerçekleştirildi.

BELEDİYE 30.08.2019, 15:09 30.08.2019, 15:23
Karabağlar'da 30 Ağustos törenle kutlandı

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, “30 Ağustos bu ülkenin ruhudur” dedi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’yla İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldız’ın yanı sıra DİSK Emekli Sen Karabağlar Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Karabağlar Şubesi ve Eğitim İş üyeleri de törende hazır bulundu.

Çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlikte CHP, İYİ Parti, ADD ve Emekli Sen Atatürk heykelinin önüne çelenk bıraktı. Kurtuluş Savaşı Şehitleri ve Başkomutan Mustafa Kemal anısına yapılan saygı duruşundan sonra konuşmalara geçildi. CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, 30 Ağustos’un Anadolu’nun geleceğini belirleyen bir tarih olduğunu söyleyerek, “Bugün bu ülke ayaktaysa ve bu coğrafyada varlığını sürdürüyorsa, ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır’ diyen iradenin sayesindedir. Eğer bugün kendi bayrağımız altında hür yaşıyorsak, ‘Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri!’ diyen iradenin sayesindedir. Bu iradenin ortaya koyduğu ışıkla, inançla ülkemizi ve Karabağlar’ımızı ileri taşıyacağız. Çünkü 30 Ağustos bu ülkenin ruhudur ve bizi bu ruh geleceğe taşıyacaktır” sözlerine yer verdi.

ANAYASA’NIN İLK MADDELERİ VURGUSU

İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldız da, 30 Ağustos’a sahiplenmenin önemine vurgu yaparak, “30 Ağustos, bu ülkeye Mondros ve Sevr’de yaşatılmak istenen kadere itirazdır. Milletimiz Büyük Önder’in öncülüğünde bunu yapmak isteyenlere haddini bildirmiştir. Bugün de, ülkemizin birliği ve bütünlüğü konusunda başka heveslere kapılanlara burada olduğumuzu duyurmak istiyoruz. Onlara da hadlerini bildirmeyi biliriz. Anayasamızın ilk üç maddesi bizim en temel aidiyetimizdir. Bu üç maddenin değiştirilemeyeceğini ve değiştirilmesinin teklif bile edilemeyeceğini bu kesimlere hatırlatıyoruz. Bugün 30 Ağustos’a sahiplenmenin anlamı budur” diye konuştu.

Törende Emekli Sen Şube Başkanı Bünyamin Yolal ve ADD Şube Başkanı Gülten İmrak da 30 Ağustos’u selamlayan birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından tören sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?