Karabağlar'da kedilere sıcak yuva

Karabağlar Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü aşırı soğuk günlerde sokak kedilerinin barınmasını sağlamak ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla kedi evlerinin dağıtımına başlandı.

BELEDİYE 26.01.2016, 12:24 26.01.2016, 11:33
Karabağlar'da kedilere sıcak yuva

Üçyol'da bulunan Uğur Mumcu Parkı içindeki Veteriner İşleri Müdürlüğü irtibat bürosu ve kedi kısırlaştırma ünitesinde bulunan kedi evleri, yerel hayvan koruma gönüllüsü vatandaşlara teslim edildi. Geçtiğimiz yıl birincisi yapılan ve büyük ilgi gören projede, ısı yalıtım malzemesi strafordan yapılan ve kedileri kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyacak olan 200 kedi evi, Karabağlar ilçesindeki çeşitli parklara konularak vatandaşların gözetiminde bulunacak.

Kedi evlerinden almak isteyen hayvanseverlerin, Üçyol'da bulunan irtibat bürosu ve kedi kısırlaştırma ünitesine başvuruda bulunması halinde yetkililerin kendilerine verecekleri tarihte aynı yerden kedi evlerini alabilecekleri ifade edildi. Uygulama hayvanseverleri mutlu etti.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (1)
Özge çolak 2 yıl önce
2 yıl önce başvurdum ama ilgilenen olmadı lütfen Polat caddesi no 9 yoldaş apartmanın önünde yeni doğmuş kediler var onlara yuva istiyoruz çok kedi var hepsi çok güzel ama kış geliyor havalar soğumaya üzere yardımcı olun lütfen karabağlar Yeşilyurt izmir
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
25°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?