Karabağlar'da 23 Nisan coşkusu

KARABAĞLAR Belediyesi ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü'nün katkılarıyla düzenlenen etkinlikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

BELEDİYE 22.04.2017, 11:37 22.04.2017, 13:20
Karabağlar'da 23 Nisan coşkusu

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki Uzundere Rekreasyon Alanı'nda düzenlenen, animasyon gösterileri, atölye çalışmaları, konser ve tiyatro gösterileriyle renklenen etkinlikte çocuklar 5 saat boyunca keyifli dakikalar geçirdi. Etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Nafih Butur, meclis üyeleri, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda veli ile öğrenciler katıldı.

Etkinlikte çocuklara seslenen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, "Sizler yarın Türkiye'yi yöneteceksiniz, meclislerde olacaksınız, vali, kaymakam olup bütün bu görevleri sizler yapacaksınız. Bizler, sizleri ne kadar eğitimli ve donanımlı yetiştirirsek ülkeyi o kadar iyi yönetirsiniz. Sizlerin ülkemizi bizlerden daha iyi yöneteceğinden de hiç kuşkum yok" dedi.

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Nafih Butur da "Bizler bu projede yola çıkarken Karabağlar Belediye Başkanı'nın çok büyük destekleriyle önümüz açıldı. Tüm Karabağlar Belediyesi'ne ve Başkan Selvitopu'na teşekkür ediyoruz" dedi.

Butur, Başkan Selvitopu'na teşekkür plaketi verirken, Başkan Selvitopu da Butur'a el oyması ahşap sandık hediye etti.

Çocuk Bayramı coşkusu Pamuk Prenses, Miki Fare çizgi film karekterleri, palyaçolar, sihirbaz gösterileri, müzik konserleri ile renklendi. Çocuklar yaptıkları gösterilerde yeteneklerini sergilerken, konserlerle de keyifli dakikalar yaşadılar. Ayrıca çocuklar için kurulan stantlarda onlara yönelik taş boyama, kukla yapma, resim boyama, kilden heykel, bayrak yapımı ve desen çalışması da düzenlendi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?