Karabağlar'da muhtarlar imar barışı konusunda bilgilendirildi

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bakanlık tarafından riskli alan ilan edilen mahallerin muhtarlarıyla bir araya gelerek imar barışı başta olmak üzere kentsel dönüşüm ve diğer önemli konularda bilgi alışverişinde bulundu.

BELEDİYE 12.08.2018, 13:18
Karabağlar'da muhtarlar imar barışı konusunda bilgilendirildi

Karabağlar Belediyesi Ana Hizmet Binası Başkanlık odasında düzenlenen toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Başkan yardımcıları, birim müdürleri ile Salih Omurtak, Bahriye Üçok, Limontepe, Umut, Gazi, Devrim, Özgür, Abdi İpekçi, İhsan Alyanak, Peker, Yüzbaşı Şerafettin, Yurtoğlu, Cennetçeşme, Uzundere, Peker, Aşık Veysel, Osman Aksüner mahalle muhtarları katıldı.

İmar barışı ile ilgili soruların karşılıklı değerlendirildiği toplantıda Başkan Selvitopu, “Belediyemiz her zaman muhtar ve vatandaşların yanındadır. Vatandaşların gelebilecek soruları ile ilgili zemin katta bulunan imar barışı masasında destek verilmektedir” diye konuştu.

Muhtarların “Riskli alanda kalan vatandaşların durumları ile ilgili” soruları da yanıtlayan Başkan Selvitopu, "Riskli alanda tüm yetki bakanlıkta. Bölgenin 2012 yılında riskli alan ilan edilmesinden bu yana 6 yıl geçti. O günden bu güne özellikle binaların bulunduğu yerlerde somut bir proje geliştirilemedi. Belediye olarak 5393 sayılı yasanın 73.maddesine göre yetki verilmesi halinde göreve hazırız. Veya 6306 sayılı yasaya göre ilan edilen riskli alanın iptali halinde yeni bir planlanlamayla sorunun tümden çözülmesi mümkündür. Karabağların büyük kısmında bu anlayışla yapılan planlar şu an uygulama sürecinde başarıyla sürdürülmektedir. Sorunun daha uzun zaman kayıplarına meydan verilmeden önerilerimizin bakanlığımızca değerlendirilmesinde fayda olduğuna inanıyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208