Karabağlar'da dezenfeksiyon tüneli

Karabağlar Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını engellemek amacıyla aldığı önlemleri artırarak sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak, hizmet binalarının girişlerine dezenfeksiyon tüneli yerleştirildi.

BELEDİYE 18.04.2020, 12:04 18.04.2020, 12:08
Karabağlar'da dezenfeksiyon tüneli

Toplum sağlığını korumak amacıyla yoğun bir şekilde çalışan Karabağlar Belediyesi'nin, Ana Hizmet Binası, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Gediz Asfalt Şantiyesi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün girişlerine dezenfeksiyon tüneli konuldu. Bu tünelller, koronavirüsün ayakkabı ve kıyafetlere bulaşması durumunda kurum içine girmesini önlemeyi amaçlıyor. İçinde, insan vücuduna zarar vermeyecek seviyede dezenfektan solüsyonu bulunuyor. Tüneldeki sistem, bu solüsyonu spreyleyerek virüsleri yok ediyor.

Karabağlar Belediyesi koronavirüsle mücadele ve önlem çalışmalarını, ilçe genelinde yoğun ve sistemli şekilde sürdürüyor. Toplum yaşam ve kullanım alanlarındaki dezenfeksiyon çalışmaları, pazaryerlerindeki önlem ve denetimler, mağdur vatandaşlara destekler, sokak hayvanlarına mama dağıtımları düzenli olarak devam edecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu sıkıntılı günleri aşmak için tüm olanakları seferber ettiklerini vurgulayarak, “Dünyayı derinden etkileyen bu salgın ülkemize sıçradığından bu yana önceliğimiz, toplum sağlığını korumak oldu. Tüm gücümüzle mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (3)
bahtiyar 1 yıl önce
maske için mesaj gönderip,eczanede maske bulamayan kaç kişi var.
bakkal rıza 1 yıl önce
akp,ye oy verip şu an halinden memnun olan varmı,keyifler nasıl.götteki delik büyüyormu,o zaman bir maşAllah diyelim.
Haydar 1 yıl önce
Karabağlar belediyesi hastane girişlerine neden korona tüneli yapmıyor yapsa iyi bir hizmet olur
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?