Karabağlar'da 'borç yapılandırması' da internetten

Karabağlar Belediyesi, toplum sağlığını korumak; vatandaşlara hızlı ve etkin hizmet sunmak amacıyla başlattığı dijitalleşme çalışmalarına “borç yapılandırma” başlığını da ekledi. Böylece son çıkan 7256 sayılı yasa kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, belediye binalarına gitmeden online hizmet alabiliyor. Bunun için Karabağlar Belediyesi'nin internet sitesi “www.karabaglar.bel.tr” adresindeki “e-belediye” sekmesini tıklamaları ve talep ettikleri hizmete erişim sağlamaları yeterli oluyor. Vatandaşlar, e-devlet, e-belediye kullanıcı şifrelerinin yanı sıra telefon numarasıyla da girebildikleri sitede, borç yapılandırmasını yaptıktan sonra ödeme planını belirleyebiliyor.

BELEDİYE 06.12.2020, 10:26
Karabağlar'da 'borç yapılandırması' da internetten

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, borç yapılandırmasına ilişkin 7256 sayılı yasa kabul edildikten sonra çok sayıda vatandaşın belediye hizmet binasına başvuru yapmaya geldiğini söyledi. Aynı hizmeti internet ortamında da sunduklarını belirten Başkan Selvitopu, “Vatandaşlarımızın sadece bu iş için hizmet binamıza gelmesine gerek yok. Bir çok online hizmet gibi yapılandırma başvurularını da internet ortamında kabul etmeye başladık. Hedefimiz toplum sağlığını korumak. Aynı zamanda hizmetleri etkin ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza sunmak” dedi.

ONLINE HİZMETLER ARTARAK SÜRÜYOR

Karabağlar Belediyesi’nin “www.karabaglar.bel.tr” adresi üzerinden sunulan hizmetler kapsamında, Emlak Vergisi bildirimi, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri beyannamelerinin ön başvuruları, nikah, moloz, taşınmaz beyan değeri başvuruları da yer alıyor. Ayrıca vatandaşlar, özel mülklerinde bulunan ve budanmasını ya da kesilmesini istedikleri ağaçlar; imar durumu ve rayiç bedel sorgulamaları; vergi, idari para cezaları, katı atık bedeli ödemeleri için belediyenin internet sayfasını kullanabiliyor.

Yorumlar (4)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
HALIL KALAYLI 7 ay önce
İNTERNETDEN BORÇ YAPILANDIRMA İSTİYORUM
HALIL KALAYLI 7 ay önce
BORÇ YAPİLANDIRMAKİSTİYORUM
HALIL KALAYLI 7 ay önce
BORÇYAPILANDIRMA
HALIL KALAYLI 7 ay önce
BORÇYAPILANDIRMAKİSTİYORUM
Günün Karikatürü Tümü
banner96
36°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?