Karabağlar Belediyesi kısıtlama günlerinde sahada

Karabağlar Belediyesi, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gerekli önlemleri aldı. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, rutin çöp toplama hizmetinin yanı sıra boş sokakları donanımlı araçlarla temizledi. Ayrıca parklarda, açık alanlarda temizlik çalışmaları yapıldı. Kentin çeşitli noktalarına bırakılan eski mobilyalar, eşyalar kaldırıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de başvurusu yapılan molozları yerlerinden aldı.

BELEDİYE 05.12.2020, 13:05
Karabağlar Belediyesi kısıtlama günlerinde sahada

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokakta yiyecek bulamayan köpek ve kediler için ilçenin farklı noktalarına kuru mama bırakmaya devam etti. Ayrıca suluk kontrolleri yapıldı. Sokağındaki sahipsiz hayvanlara belediyenin mama dağıtmasını isteyen vatandaşların, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 414 81 81 numaralı telefonunu, mesai saatleri içinde aramaları istendi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, vaka sayılarındaki hızlı artışa bağlı olarak getirilen sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde, tüm güçleriyle sahada olduklarını vurguladı. Temizlik çalışmalarından sokak hayvanlarının beslenmesine kadar etkin ve sistemli bir çalışma programı yürüttüklerini belirten Başkan Selvitopu, “Sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Kurumsal olduğu kadar bireysel önlemlerimizi almaya devam etmeli, belirlenen kurallara sıkı sıkıya uymalıyız. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?