Karabağ yöre derneklerini yalnız bırakmıyor

BAYRAKLI Belediye Başkanı Hasan Karabağ hafta sonu Sivaslılar ve Erzurum Dörtler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği etkinliklere katıldı.

BELEDİYE 06.06.2016, 11:26 06.06.2016, 12:52
Karabağ yöre derneklerini yalnız bırakmıyor

Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Havuz Düğün Salonu'nda düzenlediği programa Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İzmir ve Bayraklı'da yaşayan Sivaslılar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Karabağ, “Ortak noktamız; Türkiye'miz, Cumhuriyetimiz, bayrağımız ve Atatürk'ümüz. Bunlar bizim olmazlarımız. Bunun dışındakilerle ilgilenmiyoruz. Atatürk'ü sevmeyenler benim dostum değildir. 1453 İstanbul'un fethi ama 6 Ekim 1923 İstanbul'un kurtuluşu. Dolayısıyla meseleye böyle bakıyoruz. Ecdadımıza sahip çıkıyoruz ama ulusal kurtuluş savaşımızı unutturma isteyen zihniyete de karşıyız. Bütün sivil toplum örgütü üyesi arkadaşlarımın Türkiye sevdasında birleştiğini görüyorum. Ne mutlu Türküm diyene, Ne mutlu Türkiyeliyim diyene" dedi.

Başkan Karabağ, daha sonra Buca Kaynaklar'da düzenlenen Erzurum Dörtler Derneği'nin etkinliğinde Erzurumlularla buluştu. Erzurum'un kurtuluş savaşının başladığı yer olduğuna dikkat çeken Başkan Karabağ, "Sevgili Atatürk Erzurum'a geldiğinde Çukurova'dan gelenleri görmüş. Atatürk, 'Neden buraya geldiniz' demiş. Oraya gelenler, 'Paşam sen Anadolu'yu kurtarmaya gelmişsin. Biz de katılmak için geldik. Onun için buradayız' yanıtını vermiş. Bunun üzerine de Atatürk, 'Evet doğru yerden başlıyorum. Türkiye'yi Erzurum'dan kurtaracağız, Anadolu'yu Erzurum'dan kurtaracağız' demiş. Atatürk bu ülkeyi emperyalistlerden kurtarmak için Erzurum'dan yola çıkmış" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?