Kadına şiddet Karabağlar’da kınandı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

BELEDİYE 25.11.2019, 16:20
Kadına şiddet Karabağlar’da kınandı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Karabağlar Kent Konseyi’nin düzenlediği etkinliğe eşi Fügen Selvitopu’yla birlikte katıldı. Uğur Mumcu Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinlikte konuşan Selvitopu, kadın erkek ayrımı yapılmadan herkese insanca bakılması gerektiğini vurguladı.Anadolu insanının özünde kadına saygı olduğunu ancak son yıllardaki kadın cinayetlerinin ibretle izlendiğini anımsatan Selvitopu, “Gönlümüzden geçen, hiçbir ayrım olmadan herkese insan olarak bakılması, kadınlara da yaşamlarını rahat sürdürebilecekleri ortamların yaratılmasıdır. Ülkemizin bunu mutlaka sağlaması gerekir” dedi.

KADINLAR EVE KAPANMAMALI

Kadının eve kapanmaması gerektiğini her ortamda ve ısrarla söylediğini vurgulayan Selvitopu, “Bunu söylediğimiz zaman birileri rahatsız oluyor. Neden rahatsız oluyorsunuz? Kadın eve kapanmamalı, yaşamın her alanında olmalı. Kadının olduğu yerde sevgi, dostluk, barış olur. Bu duygularla kadına yapılan şiddeti nefretle kınıyorum. Şiddet görmemeleri için tüm olanaklarımızla kadınların yanında olacağız. Mücadelenizde başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık da mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi adına Feriha Sever’in yaptığı konuşmanın ardından, aralarında Başkan Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyelerinin de olduğu katılımcılar, kadına şiddetin önlenmesi içerikli dilek kağıtlarını ağaçlara astılar.

Yorumlar (1)
endavet.com 1 yıl önce
Düğün, davet ve etkinlik yapmak isteyen kişilerin ihtiyaç duydukları tüm kategorilerde firmaları kolaylıkla bulabilecekleri bir platformuz. Kişiler şehrinde ihtiyaç duyduğu tüm kategorileri inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifi alıp anlaşma yapabilir. Ücretsiz hizmetlerimizden bir diğeri de iş ortaklığı. Firmalar sitemize ücretsiz kaydolup potansiyel müşterilerine ulaşabilirler.

05422210216

info@endavet.com

DOĞANBEY MH. 1. DOĞANBEY SK. BERK İŞHANI SİTESİ NO:1/203 Kat:2 Osmangazi | BURSA

https://endavet.com/
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?