Kadın kooperatifleri Balçova'da buluştu

İZMİR'deki 11 ilçede faaliyet gösteren kadın kooperatifleri Balçova'da buluşarak İzmir Koordinasyon Kurulu'nu oluşturdu. Oluşturulan kurul Türkiye Kooperatifler Üst Birliği ile iletişim halinde olarak sorunların çözümü için çalışacak.

BELEDİYE 02.02.2016, 14:03 02.02.2016, 15:54
Kadın kooperatifleri Balçova'da buluştu

Yerelde kalkınmanın en önemli kuruluşlarından olan kadın kooperatifleri daha çok kazanmak için birliklerini güçlendiriyor. Bu amaçla toplanan İzmir'deki kadın kooperatifleri çalıştay için Balçova'da buluştu. Çeşme, Seferihisar, Ödemiş, Karaburun'a bağlı Mordoğan, Bergama, Menemen, Bornova, Konak, Bayraklı, Karabağlar, Balçova'da faaliyet yürüten üretici kadın kooperatifleri, üyeler arası dayanışmayı güçlendirmek için iletişim ağı oluşturmak, temel ihtiyaç ve talepler, öncelik konuları ve ihtiyaçlar, strateji geliştirme, geleceğe dair birlikte fikir geliştirme ve mevzuat değişikliği konularında atölye çalışmaları yaptı.

İzmir Koordinasyon Kurulu'nu oluşturan kooperatif üyesi kadınlar, Türkiye genelinde kurulan Kooperatifler Üst Birliği ile iletişim halinde olarak sorunların çözümü için çalışacak. Çalıştayın en önemli ayağını ise bilgilendirme oturumları oluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Projeler Daire Başkanı Dr. Aytuğ Balcıoğlu, İBB Kadın Çalışanları Şube Başkanı Aydan Kumral, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Seda Kuleli, Mali Müşavir Güleren Ocal, KEDV Ege Bölge Koordinatörü Ayşe Temiztaş, Balçova Kadın Kooperatifi Başkanı Belgin Akçay, kadın üyelere bilgi verdi.

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'da çalıştaya katılarak kadınlara başarı diledi.

 

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?