İZSU'dan Gümüldür'e 8.5 milyon liralık yatırım

İZSU Genel Müdürlüğü, Gümüldür bölgesinin evsel atıklarını Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ne taşıyıp arıtmak için 7 kilometre uzunluğunda iletim hattı ile 2 terfi merkezi yapıyor.

BELEDİYE 25.01.2016, 13:06 25.01.2016, 12:16
İZSU'dan Gümüldür'e 8.5 milyon liralık yatırım

Menderes'in sahil bölgesinin evsel atık sularını arıtmak için 2013 yılında 13.5 milyon liralık yatırımla Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, şimdi de Gümüldür'deki evsel atık sularını Özdere arıtmasına taşımak için 8.5 milyon liralık yatırım başlattı.

7 kilometre uzunluğunda iletim hattı ile Gümüldür bölgesinin evsel atıkları Gümüldür girişi ve Orta Mahalle'ye yapılacak iki adet terfi merkezi aracılığıyla Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ne taşınacak. 8.5 milyon liralık yatırımla başlayan çalışmalar, Temmuz ayında tamamlanacak. Bu ihale kapsamında ayrıca Özdere Çukuraltı, Gümüldür Orta ve İnönü mahallelerinde yaşanan taşkınları önlemek için 1 kilometrelik yağmur suyu, 5.5 kilometrelik de yeni kanal şebekesi döşenecek.
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, iletim hattının 4 kilometrelik bölümünün tamamlandığını, hat ve terfi merkezleri ile evlerin arıtmaya olan kanal bağlantılarının da tamamlanmasıyla birlikte, Gümüldür bölgesinin evsel atıklarının Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nde arıtılacağını vurguladı.


İZMİR, (DHA)
 

Yorumlar (4)
Özer Akdemir 4 yıl önce
N.Hablemitoğlu'nun FETÖ ile ilgili yazdıkları ve bu grup tarafından 'ortadan kaldırılması' başka birşey Alman Vakıfları ve Bergama köylü direnişi bambaşka. Hablemitoğlu Bergama altın madeni karşıtı mücadele ve Alman Vakıfları konusunu birleştirmesi için resmen kullanılmıştır. Hablimitoğlunun yazdığı "Alman Vakıfları ve Bergama Dosyası" kitabı o dönem ortaya konan bir 'psikolojik savaş'ın en önemli argümanlarından birisidir. Özcan Durmaz ve o DGMde dönem yargılanan 15 kişi tam anlamıyla birer iftira kurbanı, kumpas mağdurlarıdır. Ayrıntılı bilgi için ltf okuyun: "Kuyudaki Taş/Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği"
Özer Akdemir 4 yıl önce
Havuz medyası ne kadar sevmiş yazdıklarınızı. Yazılanların yüzde 90'ının doğru olmadığını bilmeleri umurlarında değil oysa. Yaptığınız ortaya kimler girmiş dikkat ederseniz yıllardır oynanan oyuna katkıda bulunmamış olursunuz.
http://www.yeniasir.com.tr/yazarlar/zafer_sahin/2016/09/15/hablemitoglu-suikasti-ve-bergamanin-altinlari
Ramis SAĞLAM 4 yıl önce
Hem siyanürcü şirkete kredi verip hemde bu şirkete karşı çıkan çevreci köylülere nasıl "ajanlık" yaptırır. Sayın Yeşiltepe, bu konuyu ve daha nicesini yazarken daha dikkatli davranmak gerekir. Köşe Yazarlığı ciddi bir iştir. Ve karşınıza olmadık yerlerde çıkar. Duyumlar üzerine yazılan yazılar, sizi zor duruma sokabilir. Saygılar...
Nurcan 4 yıl önce
ateş olmayan yerden duman tütmez hiç şaşırmadım
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?