İzmir’de sağlık çalışanlarına özel servis!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Tabip Odası'ndan gelen talep üzerine sağlık çalışanlarına özel servis tahsis etti. ESHOT Genel Müdürlüğü sadece sağlıkçılar için üç yeni hat planlaması yaptı.

BELEDİYE 08.04.2020, 12:16
İzmir’de sağlık çalışanlarına özel servis!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadelede en büyük görevi üstlenen ve en riskli çalışma grubunu oluşturan sağlık personelinin isteği üzerine harekete geçti. İzmir Tabip Odası yönetiminin talebini kabul eden Başkan Tunç Soyer'in talimatı üzerine hareket geçen ESHOT Genel Müdürlüğü, servis güzergâhları için üç yeni hat planlaması yaptı, üç de otobüs tahsis etti. Sağlıkçıların, hem daha kolay ve hızlı ulaşım sağlaması hem de üstlendikleri risk itibariyle vatandaşlardan ayrı seyahat etmesi hedeflendi.

“Sağlık Görevlileri İçindir” yazılı tabelanın asılacağı otobüslere yalnızca doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları binebilecek. Sürücüler ve sağlık personeli arasında WhatsApp bağlantısının da sağlandığı araçlar, her gün 7.30 ve 16.30'da karşılıklı servis yapacak. Servis otobüsleri, Gaziemir, Güzelbahçe ve Karşıyaka'dan hareket edecek.Gaziemir servis güzergâhı
Gaziemir otobüs son durağından hareket edecek servis aracı; 80 Sokak, 73 Sokak, Abdülhamit Yavuz Caddesi, Önder Caddesi, Akçay Caddesi, Yeşillik Caddesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, 2904/1 Sokak, Saim Çıkrıkçı Caddesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu Caddesi, Mızraklı Caddesi, Polat Caddesi, İKÇÜ Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İhsan Alyanak Caddesi, Hıfzıssıhha Kavşağı, İnönü Caddesi, F.Altay Meydanı, Mithatpaşa Caddesi, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi güzergâhını takip edecek.

Güzelbahçe servis güzergâhı
Güzelbahçe otobüs son durağından hareket edecek servis otobüsü; 565 Sokak, Erler Caddesi, Şehit Kemal Caddesi, 884 Sokak, Seferihisar Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, DEÜ Hastanesi, F.Altay Meydanı, İnönü Caddesi, Hıfzıssıhha Kavşağı, İhsan Alyanak Caddesi, Polat Caddesi,  İKÇÜ Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mızraklı Caddesi, Ordu Caddesi, Saim Çıkrıkçı Caddesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip edecek.

Karşıyaka servis güzergâhı
Karşıyaka Girne Caddesi'ndeki Mc Donalds'ın önünden kalkacak servis otobüsü; Girne Bulvarı, Cemal Gürsel Caddesi, Hasan Ali Yücel Bulvarı, 2038 Sokak, Caher Dudayev Bulvarı, Nazım Hikmet Ran Bulvarı, 8229/1 Sokak ve 8780/1 Sokak güzergâhını takip ederek Çiğli Eğitim Bölge Hastanesi'ne ulaşacak.

Yorumlar (22)
Emine öner 1 yıl önce
Karşıyakada oturup suat seren, tepecik ssk, eşrefpaşada çalışanlar ne yapacak
Yafer birkili 1 yıl önce
Karşıyakada oturup behçet uz çocuk hast. Çalışanlar için yokmu servis
Hediye 1 yıl önce
Bornova Atatürk mah.oturuyorum.Atatürk eği.ve araş.has.çalışıyorum. benim gibi Arkadaşlar bundan yararlanayaçakmıyız?Bununla ilgili çalışma var mı?
Aa 1 yıl önce
Bornova türkan özilhan devlet hastahanesi niye yok
Çetin yanardağlı 1 yıl önce
Sabah gaziemir den kacta hareket edecek optimum.oradan gececekmi ?
Yasemin 1 yıl önce
Buca icinde ayarlanmali ve bucada da hastaneler var.
Handan Mutlu 1 yıl önce
Atatürk’de osmagazide oturup eski Bornova şifada çalışanlar nasıl gidecek hala dolmuşlarla şıkış şıkış gidiyoruz
İlknur Ünal 1 yıl önce
Konaktan kalkıp tepecik hastaneler bölgesine giden 302 nolu otobüse çok sayıda sağlıkçı biniyor. Ki bu güzergahta 8 yada 9 hastane var .İkisi özellikle pandemi hastanesi. Bu hatta hastalarla beraber seyahat ediyoruz. Bu güzergaha da servis düşünülmeli .
TACO 1 yıl önce
ŞU AN ŞOFÖRLER SAĞLIKCILARI OTOBÜSE KART BASMADAN ALMIYOR NEYİN KAFASINI YAŞIYONUZ SİZ DAHA BİRDE UKALA BİR HALDE KART BASMAZSANİN AŞAĞIYA DİYORLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?