İzmir depreminde kurtarılan mucize bebeklerin adı Bayraklı'da yaşayacak

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, depremde enkaz altından saatler sonra kurtarılan Ayda ve Elif bebeğin isimlerinin yeni açılacak kreşlere verilmesi talimatını verdi. Başkan Sandal, "Umudumuz yeşersin, çocuklarımız cumhuriyet ışığıyla büyüsün diye, yeni açacağımız kreşlere, enkazdan günler sonra kurtarılan yavrularımızın adını veriyoruz" dedi.

BELEDİYE 15.12.2020, 12:18 15.12.2020, 12:30
İzmir depreminde kurtarılan mucize bebeklerin adı Bayraklı'da yaşayacak

30 Ekim’de yaşanan İzmir depreminin hemen ardından kurulan kriz merkeziyle depremzedelerin yanında olan, çadırlarda ve konteyner kentte vatandaşların gıdadan hijyene, mutfak araç gereçlerinden fırın, buzdolabı, çamaşır makinesine her türlü ihtiyacına yanıt veren Başkan Sandal, bu kez de depremin simgeleri haline gelen Ayda ve Elif bebeğin isimlerini Bayraklı'da yaşatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda depremden 91 saat sonra Rıza Bey Apartmanı enkazından kurtarılan 4 yaşındaki Ayda Gezgin ile Doğanlar Apartmanı enkazından 65'inci saatte yaralı olarak kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek'in isimleri Bayraklı'da yeni açılacak kreşlere verilecek.

CUMHURİYET IŞIĞINDA BÜYÜSÜNLER”

İzmir Depremi’nin simgeleri haline gelen bebeklerin yeniden sağlıklarına kavuşarak, en iyi şartlarda yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Çocuklarımız cumhuriyet ışığında büyüsün, başarılı bireyler olsun istiyoruz. Her çocuğumuzun sağlığı, eğitimi ve geleceği için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. Bu nedenle kreşlerimizin birinin adını Ayda Bebek, bir diğerinin adını da Elif Bebek koyuyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?