İzmir Büyükşehir Belediyesi sağlık çalışanları için otel ve yurt kiraladı!

Koronavirüs salgınını durdurmak için tüm güçleriyle çalışan sağlık çalışanlarının daha iyi koşullarda dinlenmeleri ve sağlıklarının güvence altına alınması için İzmir Büyükşehir Belediyesi bir otel ve yurt kiraladı.

BELEDİYE 01.04.2020, 11:48
İzmir Büyükşehir Belediyesi sağlık çalışanları için otel ve yurt kiraladı!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının üzerindeki yük arttı. İzmir Büyükşehir Belediyesi gece gündüz demeden salgın nedeniyle hasta olan insanlara yardım etmeye çalışan sağlık çalışanlarının daha iyi koşullarda dinlenmesi için İzmir’de bir yurt ve otel kiraladı. Sağlık çalışanlarına tahsis edilen otel ve yurt hem daha iyi koşullarda dinlenmelerini hem de çalışanlardan virüsün başkalarına bulaşma riskini azaltacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve belediye şirketi İZELMAN tarafından iki ay boyunca kiralanan otelde 120, yurtta ise 80 kişi kalabilecek. İzmir’in merkezinde yer alan otelde öncelik Eşrefpaşa Hastanesi çalışanlarına verildi. Balçova’da kiralanan yurtta ise Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları kalacak.

Bu zorlu koşulların birlik beraberlik ve dayanışmayla üstesinden geleceğimize inanıyorum diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Sağlımız için, hayat kurtarmak adına tüm riskleri göze alan sağlık çalışanlarımıza bir nebze olsun yardımcı olabilirsek, onların ve yakınlarının sağlığını koruyabilirsek ne mutlu bize” dedi.Yurt ve otelin dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı ve sağlıkçılar yerleşmeye başladı.

Yorumlar (1)
alirıza 2 ay önce
kişiye göre dogru,olurmu.dogru yanlış olmadıgı için dogrudur.akp kafasına göre kişiye göredir.yapılan her icraat yanlış ama onlara göre dogru.araç geçme garantili köprü olurmu..şimdi berberler,kahvehaneler vs kapalı.berber dermi ben günde 20 kişiyi traş ediyordum 20 tl den x 20 kişi ver bakalım günlük 400 tl ayda 12 bin tl böyle g.te böyle tarak olurmu.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?