İşçiler kararlı, maaşlarını alana kadar kontak kapattılar!

İZSU'da, DİSK'e bağlı Genel- İş Sendikası'na üye 400'e yakın kiralık araç şoförleri, maaşlarını 50 gündür alamadıkları ve bu sorunu her ay yaşamaları sebebiyle sabah kontak kapatıyor. İşçiler kararlı olduklarını ve maaşlarını alana kadar kontak çevirmeyeceklerini dile getirdi.

BELEDİYE 20.05.2019, 23:53 21.05.2019, 09:15
İşçiler kararlı, maaşlarını alana kadar kontak kapattılar!

YAĞIZ BARUT/ İZ GAZETE- Genel-İş 2 No'lu Şube Mali Sekreteri Eren Bilgen, konuyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. İZSU'da çalışan kiralık araç şoförlerinin yaklaşık 50 gündür maaşlarını alamadıklarını dile getiren Bilgen, "Her ay bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Normalde ayın 1. ve 7. günlerinde maaşların yatması gerekiyor. Bizler de yarın sabah, maaşlar yatana kadar kontak kapatıyoruz. Maaşlar yattıktan sonra da işbaşı yapılacak. Bu sadece bir uyarı eylemi olacak. Eğer bu durum devam ederse en ileri kararı alıp, hep birlikte hayata geçireceğiz." diye konuştu.

'BELEDİYE ŞİRKETLERİ ÜZERİNDEN İSTİHDAM SAĞLANMALI'

Taşeron firmaların bir büro açıp, üç tane muhasebeci bırakarak, işçilerin sırtından para kazanmasının doğru olmadığını vurgulayan Bilgen, "Burada belediye şirketleri üzerinden istihdamın sağlanması gerekiyor. Belediyenin ürettiği hizmet, ticari hizmet değildir. Tunç Başkan'ın taşeronlarla gitmemek gibi bir şiarı var, bunun hayata geçmesi, yaşadığımız sıkıntıların çözümü olacağını düşünüyoruz. Bunun için de elimizden geldiğince bürokratik görüşmelerimizi sürdürecek ve kazanım elde edebilmek için iş yerlerimizde mücadele etmeye devam edeceğiz" açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (1)
Yıldırım 1 yıl önce
İZSU'nun kadrolu o kadar çok işçisi varken birde 400 tane kiralık şöför'mü tutmuşlar vergilerimizin nerelere harcandığı belli bu yüzden gerekli hizmet yok
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?