İş dünyasının büyükleri ava çıkıyor

Seferihisar Sığacık'ta düzenlenecek olan Turkcell Platinum Teos Uluslararası Balıkçılık Turnuvası'nda balıkçılık tutkunu işadamları büyük balık avına çıkıyor.

BELEDİYE 21.09.2016, 10:30 21.09.2016, 11:24
İş dünyasının büyükleri ava çıkıyor

Seferihisar Belediyesi ve Teos Marina'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Turkcell Platinum Teos Uluslararası Balıkçılık Turnuvası'nda katılımcılar tekneleriyle Sığacık sularına açılarak oltalarıyla büyük balık avına çıkacak. Türkiye'nin ve dünyanın farklı yerlerindeki balıkçılık turnuvalarına büyük ilgi gösteren iş adamları, 22- 25 Eylül 2016 tarihlerinde Seferihisar'a bağlı Sığacık açıklarında buluşacak.

Açık deniz balıkçılığının ustaları Murat İyriboz ve Elvio Pennetti tarafından düzenlenen turnuvaya çok sayıda işadamı kayıt yaptırırken kazananı ise 30 bin TL'lik büyük ödülün beklediği bildirildi. Turnuvanın ilk günü olan 22 Eylül Perşembe, tekneler Sığacık'a giriş yaparak Teos Marina'ya yerleşecek. Ertesi gün yarışma kayıtlarının tamamlanmasının ardından turnuvaya katılacaklara yarışma kuralları açıklanacak ve yarışma alanının tanıtımı yapılacak. 24-25 Eylül günleri saat 07.00'de denize açılacak ekiplerin oltalarını saat 15.30'da sudan çıkarması gerekiyor. Marinaya dönen teknelerden çıkan balıklar tartıldıktan sonra hakem kararları açıklanacak. Turnuvanın son günü olan 25 Eylül Pazar akşamı kazananlar için bir ödül töreni ve kutlama yemeği düzenlenecek.

Turnuvaya ev sahipliği yapacak Seferihisar'ın CHP'li Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Uzun zamandır ilçemizde olmasını istediğimiz bir organizasyondu. Seferihisar'da ilk kez gerçekleşecek bu turnuva. Bu keyifli ve iddialı turnuvayı burada yapmamıza öncülük eden Murat İyriboz ve Elvio Pennetti'ye çok teşekkür ediyorum. İş dünyasının usta balıkçıları bereketli Sığacık Körfezi'yle tanışacak ve umuyorum bir daha buradan vazgeçemeyecek. Şimdiden tüm katılımcılara rastgele diyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208