İftar sofrası Balatçık ve Sasalı’da

Çiğli Belediyesi her akşam farklı mahallede iftar yemeği vermeye devam ediyor. Yüzlerce vatandaş Balatçık ve Sasalı mahallelerinde kurulan iftar sofralarında bir araya geldi.

BELEDİYE 30.06.2016, 10:12 30.06.2016, 10:12
İftar sofrası Balatçık ve Sasalı’da

Çiğli Belediyesi, farklı mahallelerde iftar emeği vermeye, yüzlerce kişiyi aynı masa etrafında buluşturmaya devam ediyor. İftar sofrası bu kez Balatçık ve Sasalı mahallelerinde kuruldu. Yüzlerce mahalle sakini iftar yemeğinde buluştu. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, dayanışma ve beraberlik duygusu içinde Ramazanın manevi değerlerinin paylaşılmasını amaçladıklarını ifade etti. İftar yemeğine, CHP Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, il ve ilçe yönetimi, mahalle muhtarları, meclis üyeleri ile bürokratlar da katıldı.

""YOĞUN KATILIM

Mahalle sakinlerine yemek dağıtan Başkan Hasan Arslan, Ramazan ayının bolluk bereket ayı olduğunu, insanların dayanışma ve birlik içinde bu ayı kardeşçe kutlaması gerektiğine inandığını söyledi. İftar yemeklerini çeşitli mahallelerde yaparak daha geniş kitlelere ulaştıklarını belirten Başkan Hasan Arslan, mahallelerde verilen iftar yemeklerine tüm halkı beklediklerini ifade etti. Başkan Hasan Arslan, “İftar sofralarında ramazan ayı coşkusuna dâhil olabilmek çok güzel. Tüm vatandaşlarımız için Ramazan sofralarına bir parça katkımız olabilirse kendimizi mutlu hissederiz. Gittiğimiz mahallelerde büyük ilgi ile karşılaşıyoruz. Ramazanın bereketi sofralarımızdan eksik olmasın. İftar soframızı kurmaya devam edeceğiz” diye konuştu

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?