Hiç bir ilaç masum değil

Evde Yaşlı, Gebe, Lohusa ve Bebek Bakım, Hasta Nakil, Ağız ve Diş Sağlığı, Diyetisyenlik gibi hizmetler ve Sağlıklı Yaş Alma Merkezi ile sağlık alanında  vatandaşların yanında yer alan Bornova Belediyesi, düzenlediği eğitim, söyleşi ve panellerle  alanında uzman isimleri Bornovalılar ile buluşturuyor. 

BELEDİYE 25.02.2020, 13:06
Hiç bir ilaç masum değil

Bu amaçla düzenlenen söyleşide Dr. Can Akgündüz, Alternatif Tıbbı anlattı. İlaçların yan etkilerinden kaynaklı ölüm oranlarının yüksekliğine dikkat çeken Akgündüz, “Dünya alternatif tedavi yöntemlerine yöneliyor” dedi. 
 

ÇİN VE HİNDİSTAN 5 BİN ÖNCE KEŞFETTİ 

Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen söyleşide, Çin ve Hindistan’da bu alanda yapılan çalışmaların 5 bin yıl öncesine kadar dayandığını batının ise alternatif tıptan çok geç haberdar olduğunu belirten Dr. Can Akgündüz, “2003 yılında sadece Amerika’da ilaçların yan etkisinden kaynaklanan ölümlerin sayısı 306 bin. İnsanlar artık bunu fark etti ve doğal olan şeylere yönelmeye başladı. İşte bu noktada alternatif tıp devreye giriyor. Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları bugün 24 üniversitemizde ders olarak işleniyor” dedi. 

ŞEKER VE GLUTENDEN UZAK DURUN 

Toksit bir dünyada yaşadığımızı ifade eden Akgündüz, “Sağlıklı kalmak için şeker ve glutenden uzak durmamız gerekiyor. Gluten bağımlılık yapan bir madde. Herhangi bir rahatsızlığımız varsa şeker ve gluteni kesmekle bu rahatsızlığın yarısını elemiş oluruz. Kanser hücreleri şekerle beslenir. Yani şeker tüketmekle kansere davetiye çıkarıyoruz”diye konuştu.

Dr. Can Akgündüz, ilaçların vücut üzerindeki etkileri, enerji kavramı, fitoterapi, homeopati, hipnoz, kayropraktik, kupa uygulaması, mezoterapi, ozon uygulaması, Çin Yogası, proloterapi, apiterapi, nöral terapi ve akupunktur gibi konularda da bilgi verdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
hafif yağmur
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?