Hatalı park edene af yok

Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Alsancak Semti'ndeki Gül Sokak, Kıbrıs Şehitleri ve Dominik Caddesi'nde yapılan denetimlerde, yaya yolu ve kaldırım üzerine park edilen araçların sürücülerine 105'er lira para cezası uyguladı.

BELEDİYE 15.06.2016, 11:47 15.06.2016, 14:14
Hatalı park edene af yok

Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sorumluluk alanlarında kalan bölgelerde yaptıkları denetimlerde yaya yolu ve kaldırımlara park edilen otomobil ve motosikletleri tek tek fotoğraflayarak, sürücülere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'na göre 105'er lira para cezası kesiyor. Son olarak Alsancak Semti'ndeki Gül Sokak, Kıbrıs Şehitleri ve Dominik Caddesi'nde yapılan denetimlerde yaya yolu ve kaldırım üzerine park ederek vatandaşların yolda yürümesini zorlaştıran araç sahipleri tespit edildi. Fotoğraflanan araçların sürücülerine ceza kesildi. Araç sahipleri kendilerini haklı gösterme çabası içine girse de zabıtalar kanunları uygulamaktan vazgeçmeyerek, ceza makbuzlarını teslim etti. Gün içinde yapılan denetimlerde üç motosiklet ve iki araca toplamda 525 lira ceza kesildi.

KALDIRIMLARIN SAHİBİ YAYALAR

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, araçların hatalı park edilmesi nedeniyle yaya trafiğinin aksadığını ve vatandaşların kaldırım yerine yol kenarında yürüyerek hayatlarını tehlikeye attıklarını söyledi. Yayalaştırılmış yolların işgal edilmemesini, kaldırımlara araç park edilmemesini ve görme engelli vatandaşlar için tasarlanmış özel yürüyüş yollarının kapatılmamasına özen gösterilmesini isteyen Pekdaş, sürücüleri daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet etti. Kaldırımların gerçek sahiplerinin yayalar olduğunu dile getiren Pekdaş, denetimlerin devam edeceğini ve söz konusu yerlere araç park edenlere ceza kesileceğini vurguladı.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?