Haftanın en 'hareketli' başkanı Halil Arda!

Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, hafta boyunca ulaşım aracı olarak bisikletini kullandı.

BELEDİYE 19.09.2020, 09:52 19.09.2020, 09:57
Haftanın en 'hareketli' başkanı Halil Arda!

Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, hafta boyunca ulaşım aracı olarak bisikletini kullandı. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Arda, ilçeye yeni bisiklet yolları kazandıracaklarını söyledi.

Bu yılki teması “Herkes için sıfır emisyonlu hareketlilik” olan Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ulaşım aracı olarak makam aracı yerine bisikletini kullandı. Hafta boyunca bisiklet kullanan Başkan Arda, evinden belediye binasına ve belediye binası dışındaki programlarına bisiklet kullanarak gitti.Gaziemir’e yeni bisiklet yolları
Belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarıyla alternatif ulaşım metotlarının da oluşturulması amacıyla Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda 2002 yılından bu yana 16 - 22 Eylül tarihleri arasında etkinlikler düzenlendiğini dile getiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Avrupa Hareketlilik Haftası’nda düzenlenen etkinliklerle daha az trafik, daha çok hareket etmek, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve trafikten uzaklaşmak amaçlanıyor. Bu kapsamda ben de farkındalık yaratmak için bu hafta ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyorum. İlçemizde bisiklet kullanımı artırmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gaziemir’e bisiklet yolları kazandırmak için proje çalışmalarımız sürüyor. Herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

Yorumlar (3)
Vatandaş56 2 ay önce
Güzel örnek.
Bi ricamız var lütfen kask giyerek resim çektirseydiniz çok daha iyi örnek olurdunuz.
Seydiköylü 2 ay önce
Sırf yalan makam aracı arkadan geliyor başka bir araçta önden gidip fotoğraf çekiyor ondan sonra başkan bisikletle işe gidiyor. Önce vatsap grubunda eşinin attığı mesajları açıkla.
Gaziemirli 2 ay önce
SEYDİKÖYLÜ rumuzlu mal!araç tabi ki arkadan gelecek işe gidiyor adam ne oluyo yani araç arkadan gelince foto çekilip araca mı biniyo adam.Bu kadar gerizekalı olmayı nasıl başarıyosunuz anlamış değilim...!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?