Güzelbahçe’de emekçilere karanfilli kutlama

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, tam kapanmaya rağmen çalışmak zorunda olan işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs Bayramını kutladı.

BELEDİYE 02.05.2021, 09:19
Güzelbahçe’de emekçilere karanfilli kutlama

Güzelbahçe Belediyesi Fen ve Temizlik işleri şantiyelerini ve alanda çalışan Belediye işçilerini ziyaretle başlayan Başkan İnce, “ Bugün sizlerin bayramı fakat siz halkımız için bayram gününde de çalışıyorsunuz, emeğinizin değeri büyük” dedi.

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında alınan tam kapanma nedeniyle üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması için açık olan bakkal, kasap, zincir market ve fırınlarda çalışan emekçilerin 1Mayıs Bayramı’nı kutlayan Başkan İnce, çalışanlara karanfil dağıttı. Tam kapanmaya rağmen alanda olan çalışanların evine ekmek götürmek zorunda olduğunu belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ‘‘İşçilerimiz eskiden 1 Mayıs’ı alanlarda coşkuyla kutlardı. Ancak şuan da pandeminin yarattığı koşullar, işçilerimizin alanda olmasını engelledi. Çalışan her an işini kaybedeceği korkusu yaşarken işsiz vatandaşlarımızın sayısı ise her geçen gün artıyor. Pandeminin yaratmış olduğu bu yıkıcı süreçten en çok etkilenen işçiler, emekçiler oluyor. Bu insanlar ne yiyip ne içecekler, kiralarını, faturalarını nasıl ödeyecek? Bunlar hayati konular. Bizlerde çalışanlara moral vermek için onlarla birlikteyiz. Biz Koronavirüsün ülkemizde göründüğü günden itibaren hizmet süremizi 7 gün 24 saate çıkardık. Fen İşleri Müdürlüğü İlaçlama ekibimiz sabah mesai saatlerinden, akşam mesai bitimine kadar mahalle mahalle sokak sokak ilaçlama yapıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çöp, sokak temizliği ve diğer rutin işlemleri aksatmadan yapıyor. Park bahçeler birimimiz insanların nefes alabilecekleri park alanlarını devamlı temizleyim bakımlarını yapıyorlar. Bunlarının yanında belediyemizin diğer hizmetleri aksatmadan devam ediyor. Bugün size bir çiçek vererek gönlünüzü almaya çalışıyoruz, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu da onlara bu hizmeti vererek hissettirmeye çalışıyoruz. Umarız en az can kaybıyla bu süreci Güzelbahçe olarak, ülke olarak ve dünya olarak en kısa zamanda atlatırız ve bir sonraki yılın 1 Mayıs Bayramı’nda tüm emekçilerimizle, işçilerimizle omuz omuza alanlarda halay çekerek kutlarız, umudumuz içimizde hiç eksik olmasın. Herkese sağlıklı, umutlu günler diliyor 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?