Güzelbahçe’de 19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Güzelbahçe’de Maltepe Mahallesi Tabaoğlu Parkı’nda tören düzenlendi, Atatürk Büstüne çelenk sunuldu.

BELEDİYE 19.05.2021, 13:22
Güzelbahçe’de 19 Mayıs kutlandı

Törene Güzelbahçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Topçu Albay Feridun İşler, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Siyasi Partilerin Başkan ve Temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

‘Esareti kabul etmeyen bir milletiz’

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce günün anlamı ve önemini belirten bir mesaj yayınladı.

“19 Mayıs 1919 tarihi, hürriyetinden vazgeçmeyen, esareti kabul etmeyen, zulme asla boyun eğmeyen Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Milletimizin var olma ya da yok olma mücadelesinin ilk adımı ve yeniden dirilişidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.” diyerek gençliğe olan inancını ortaya koymuş ve Milli Mücadelenin temeli 19 Mayıs’ı Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlerimize armağan etmiştir. 102 yıldır aynı gemideyiz. Türk milleti var oldukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
20°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?