Güzelbahçe doğa için nöbette

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Güzelbahçe Yelki Mahallesi’nde Doğal Sit ve Tarım alanı içine Go-Kart(karting) pisti planlarını onaylaması üzerine itirazların devam etmesine rağmen asfalt dökülmesi beldiye ve halk tarafından büyük bir tepki aldı.

BELEDİYE 07.08.2020, 14:29
Güzelbahçe doğa için nöbette

Güzelbahçe'de doğayı koruma bileşenleri, Yelki Mahallesi'nde Güzelbahçe Belediyesi tarafından mühürlenen ve Mühür Fekti yapılan (mührün sökülmesi) alan asfalt dökülmek istenmesine üzere Belediye başkanı ve halk kamyonların geçmesine izin vermedi.

DOĞA İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve Güzelbahçeliler asfalt dökülmesine izin verilmedi. Büyük bir kesimin karşı çıktığı mühürlenen proje için yetkili firmanın mührü kaldırarak yeniden çalışmalara başlamak istemesinin yeni bir eylemin fitilini ateşlediğini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Yaşayan çok sayıda vatandaşla bölgede 'doğa için nöbet başlattık.

MÜHRÜMÜZ KANUNSUZCA SÖKÜLDÜ

İnşaat ruhsatı alınmadan asfalt yapılmak isteniyor. Plan onaylandı ama henüz inşaat ruhsatı alınmadı. Planın ardından imara açıldıktan sonra gelip inşaat ruhsatı alınması gerekiyor. İnşaat ruhsatı almadan buradaki mührün sökülmemesi lazım.  Bununla ilgili yürütmeyi durdurma talebiyle açılan davada mahkeme bizi haklı bularak yürütmeyi durdurma kararını reddetti, mahkemenin devamına karar verdi. Yani şu anda inşai bir faaliyete yapılamaz. Ancak vatandaş bakanlıktan aldığı asfalt dökebilir iznine dayanarak içeriye asfalt dökmek istiyor. Biz de buraya geldik, mührümüze sahip çıkıyoruz. Kaçak bir imalatı engellemeye çalışıyoruz. Öncelikle arazi mühürlü. Araziye izin almadan girilemez. Bu konuyla ilgili yaptığımız işlemin yanlış olduğuna yönelik dava açmışlar, mahkeme de taleplerini reddetmiş. Biz de bu mahkemeye istinaden, giremezsiniz diyoruz. İnşaat ruhsatı almadan araziye giremezseniz diyerek araziye girmelerini engelliyoruz” dedi.

‘BİZ BU MÜCADELEYİ ŞİMDİLİK KAZANDIK’

Halkımızla birlikte vermiş olduğmuz mücadelede şimdilik kazandık diyen Başkan İnce, “Biz hukuksuzluğun önünde durduk. Herkesi hukuka karşı saygıya davet ediyoruz.  Eğer kaçak şekilde asfalt dökmeye kalkarsa gerekirse arabanın altına yatacağız. Gerekirse görevimi vekaleten meclis üyesi bir arkadaşımıza bırakır, ceketimi çıkarıp bir vatandaş Mustafa olarak bu mücadeleye devam ederim. Bugün yaptığımız eylem yapılan yanlışın önüne geçmektir. Kimse hukukun üstünde davranmasın. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208