Gümrükçü'den üretici kadın pazarına ziyaret

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, kadınlar yerel ve toplumsal kalkınmadaki katkısını güçlendirmek amacıyla Kemerlatı’ndaki Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)’nın işletmesi Nahıl Dükkan’a ziyarette bulundu.

BELEDİYE 13.12.2019, 09:40 13.12.2019, 11:38
Gümrükçü'den üretici kadın pazarına ziyaret

Türkiye'nin dört bir yanından kadınlar ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlerin satışının yapıldığı Nahıl Dükkan’da KEDV Genel Başkanı Şengül Akçar ve İzmir Şube Başkanı Ayşe Temiztaş yaptıkları çalışmalarla ilgili Başkan Utku Gümrükçü’ye bilgi verdi. Daha sonra Utku Gümrükçü, Çiğli’nin yerelinde kadın emeğini görünür kılacak ve değer kazandıracak çalışmaların KEDV işbirliği ile yürütülmesi, KEDV Genel Başkanı Şengül Akçar ile işbirliği protokolüne imza attı. Utku Gümrükçü, değişken ekonomik koşullar, hızlı kentleşme, yoksulluk, işsizlik, sosyo- kültürel değişimlerin yarattığı ekonomik ve toplumsal baskıların, kadın şiddeti, aile içi travmalar ve sağlıksız toplum koşullarına dönüşmemesi için, kadınlara eşit eğitim, istihdam ve ekonomik olanaklarının yaratılması, toplumda kadının sözünün ve emeğinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Gümrükçü, bu kapsamda, Çiğli’de de kadını sosyo- ekonomik ve sosyo-kültürel olarak güçlendirecek eğitim, işgücü destek programlarının geliştirilmesinin öncelikli gündemleri olduğunu belirtti.

GÜMRÜKÇÜ ÜRETİCİ KADIN PAZARINI GEZDİ

Başkan Gümrükçü, Nahıl Dükkan’da imzalanan işbirliği protokolünün ardından Kızlarağası Hanı'nda Çarşamba günleri Ege Kadın Buluşması koordinasyonu tarafından kurulan Üretici Kadınlar Pazarını ziyaret etti. Bu hafta stant açan “Sasalı Üretici Pazarı” ve “Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesi” üretici kadınlarının sergisini gezen Gümrükçü, kadınlara yaz, kış demeden dayanışma ruhu içerisinde kadın emeğini görünür kılan değerli çabaları için teşekkür etti ve sabah kahvaltısını stantlardan aldığı ev yapımı böreklerle yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?