Gümrükçü'den Soyer'e: 'Dört gözle yolunu bekliyoruz'

İzmir demir ağlarla örülmeye devam ediyor. Özellikle raylı ulaşım sistemlerinde önemli adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, Çiğli’ye de tramvayı götürüyor.

BELEDİYE 12.11.2019, 18:31 12.11.2019, 18:33
Gümrükçü'den Soyer'e: 'Dört gözle yolunu bekliyoruz'

İZ GAZETE- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyaka ve Konak tramvaylarıyla 50 milyon yolcu taşıyarak İzmir’in ulaşım ağına önemli katkı sağladıklarını belirterek, bir müjdeyi daha İzmirlilere verdi. Yatırımlara, Çiğli Tramvayı ile devam ettiklerini belirten Soyer, 14 istasyona sahip hattın, Karşıyaka Tramvayı ile birleşeceğini, Çiğli Tramvayı projesinin, Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün nihai onayına sunulduğunu duyurdu.

Soyer, “Çiğli Tramvayı’nın ilk etabı, Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu’ndan başlayıp bağlantı köprüsüyle Ataşehir, Çiğli İstasyonaltı mahalleri, Çiğli İZBAN durağı ve Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne kadar uzanıyor. Bu etap 3 bin 500 metre uzunluğunda ve dört duraktan oluşuyor. İkinci etap Ataşehir Mahallesi’nden başlayıp Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Ata Sanayi’den geçerek Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde son buluyor. Toplam 7 bin 500 metre uzunluğundaki bu etap 10 duraktan oluşuyor.” açıklamasında bulundu.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise Soyer’in Çiğli Tramvayı açıklamalarına sosyal medya hesabından, ‘Dört gözle yolunu bekliyoruz’ diyerek cevap verdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?