Gümrükçü, Çiğli kütüphanesi için çalışmalara başladı

Çiğli’ye büyük bir kütüphane kazandırmak için hazırlıklara başlayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü,  İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi Puğ ile görüş alışverişinde bulunmak için biraraya geldi.

BELEDİYE 04.07.2019, 12:40
Gümrükçü, Çiğli kütüphanesi için çalışmalara başladı

İzmir Milli Kütüphane’nin tarihinin anlatımıyla başlayan keyifli görüşmede Belediye Başkanı Gümrükçü ve Vakıf Başkanı Puğ,  Çiğli’de yapılması düşünülen kütüphane ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra Başkan Gümrükçü, Vakıf Başkanı Puğ ile Milli Kütüphane’yi gezdi ve kütüphanedeki nadide eserleri inceledi. Kütüphane tarihi hakkında detaylı bilgi veren Puğ, kütüphanede bulunan eşsiz eserlerden biri olan Selçuklular döneminden kalma yaklaşık bin yıllık Kuran-ı Kerim ve Gutenberg matbaasında basılan ilk orijinal kitabı Başkan Gümrükçü’ye göstererek bilgi verdi.

ÇİĞLİLİ ÖĞRENCİLER MİLLİ KÜTÜPHANEYİ GEZECEK

Vakfın çalışmaları ve kitapların kütüphaneye kazandırılması hikayelerinden çok etkilendiğini belirten Başkan Gümrükçü; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün üç defa ziyaret ederek yakından ilgilendiği bu muhteşem kütüphane tüm İzmir için büyük bir şanstır. Vakıf Başkanı Ulvi Puğ’un desteğiyle Çiğlili öğrencilerimizi Eylül ayında bu eşsiz mekanla tanıştırma fırsatımız olacak. Buraya yapacağımız kültür gezileri başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm katılımcılara farklı bir pencere açacaktır. İzmir Milli Kütüphane’den etkilenmemek mümkün değil.  Ayrıca İzmir Milli Kütüphane Vakfı’nın yüzyılı aşan tarihi deneyiminin desteğiyle Çiğli’de yapmayı planladığımız kütüphanemiz her yaştan insana hitap edecek bir mekan olacak. Vakıf Başkanı Ulvi Puğ gibi bir değerin bize deneyimleriyle destek olması işimizi çok kolaylaştıracaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?