Görmez'e huzurevi teşekkürü

TORBALI'da geçtiğimiz aylarda hizmete açılan huzurevinde verilen iftara katılan Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, huzurevi binasını tamamlayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'e teşekkür etti.

BELEDİYE 28.06.2016, 11:07 28.06.2016, 12:55
Görmez'e huzurevi teşekkürü

Torbalı'da altı ay önce hizmete giren huzurevinde ilk sosyal etkinlik düzenlendi. Huzurevi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katılım oldukça yoğundu. İftara; Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Aile Ve sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim Tanğlay ve huzurevi sakinleri katıldı.

İftar programında konuşan Aile Ve sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim Tanğlay, Torbalı'ya modern bir huzurevi kazandırılmasındaki çabalarından dolayı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'e teşekkür etti. Torbalı'da hizmete giren huzurevinin İzmir'de bir benzerinin bulunmadığını ifade eden Tanğlay, “Torbalı Belediye Başkanımız göreve geldiği günden itibaren bu huzurevinin tamamlanması için elinden gelen gayreti gösterdi. Netice olarak Torbalı'daki huzurevi inşaatı tamamlanıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na devredildi. Belediye Başkanımız sadece binayı tamamlamakla yetinmedi, bina çevresindeki 2.500 metrekarelik alanı istimlak ettirip huzurevine harika bir bahçe kazandırdı. Adnan Başkanın, Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü Hizmet Binası'nın Torbalı'da hizmet vermeye başlamasında da emeği çok büyük. Bu hizmet binası İzmir'de sadece 5 ilçede bulunuyor. Torbalı hariç bu ilçelerin hepsi merkezdeki semtler. Bu başarılı çalışmalarından ötürü Sayın Başkanımız her kesimden takdir topluyor" dedi. Nesim Tanğlay'dan sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı'da huzurevi yapılması çalışmaları çok önceden başlamıştı. Ancak huzurevi yapımı bir dernek üzerinden yürütülüyordu. Biz devlet katkısı olmaksızın bu işin tamamlanamayacağını gördük ve çalışmalarımızı o doğrultuda sürdürdük. Huzurevini tamamlamakla yetinmedik, etrafındaki 2500 metrekarelik arsayı da istimlak ederek huzurevine dahil ettik. Böylelikle burada kalacak olan yaşlılarımızın günlerini daha ferah bir ortamda geçirmelerini sağlamış olduk. Şimdi oldukça geniş bir bahçesi bulunan modern bir huzurevine sahibiz. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?