Gaziler ve şehit aileleri iftarda buluştu

KONAK Belediyesi, ramazan ayı boyunca binlerce kişiyi buluşturduğu iftar sofralarında bu kez şehit aileleri ve gazileri ağırladı.

BELEDİYE 18.06.2016, 11:22 18.06.2016, 12:10
Gaziler ve şehit aileleri iftarda buluştu

Kültürpark Fuar Evlendirme Dairesi'nin bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Gaziler Vakfı, İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği'nden çok sayıda üye ve yönetici katıldı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş iftardan önce masaları tek tek gezerek, şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti. Ramazan ayının manevi duyguların en yoğun hissedildiği ay olduğunu söyleyen Pekdaş, "Ramazan ayında ilçemizin pek çok noktasında iftar sofraları kuruyor, hemşerilerimizle bir araya geliyoruz. Bugün de şehitlerimizin kıymetli aileleri, değerli gazilerimiz ve onların aileleriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükranla ve saygıyla anıyorum" dedi.

Okunan ezanla birlikte iftara katılan konuklar hep birlikte oruçlarını açtı. Samimi bir havada gerçekleşen iftar yemeğinin ardından Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi 1.Bölge Başkanı Emekli Albay Mehmet Gökmen tarafından Başkan Pekdaş'a çiçek ve teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?