Gaziemir’e yakışan Cumhuriyet kutlaması

Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yılı Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Korteji ile başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı heyecanı, Festival Alanı’nda düzenlenen Haluk Levent Konseri ile zirveye ulaştı.

BELEDİYE 30.10.2019, 11:43
Gaziemir’e yakışan Cumhuriyet kutlaması

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’in ilan edilişinin 96. yılı Gaziemir’de belediyenin düzenlediği etkinliklerle kutlandı. Gaziemir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Korteji ile başladı. Abdullah Arda Meydanı’nda toplanan binlerce Gaziemirli, Abdülhamit Yavuz Caddesi ve Atatürk Bulvarı güzergâhı üzerinde adeta kırmızı beyaz bayrak denizi oluşturdu. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda ile birlikte katıldığı korteje CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, kadın ve gençlik kolları üyeleri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve binlerce Gaziemirli katıldı. Ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla sokakları bayram yerine çeviren Gaziemirlilere, bazı yurttaşlar da evlerinden alkışlarla destek verdi. Büyük boy Atatürk posteri ve Türk bayrağının taşındığı, meşalelerin yakıldığı korteje bayraklarıyla katılan Gaziemirliler bando eşliğinde marşlar söyledi. Bu özel günde tek yürek olan vatandaşlar ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz,’ ‘Cumhuriyet’in bekçisiyiz’ diye haykırdı. Cumhuriyet Korteji, bandonun notalarına marşlar ve şarkılarla eşlik ederek Gaziemir Festival Alanı’na ulaştı.

HALUK LEVENT; ‘ADAM GİBİ BİR BAŞKANIMIZ VAR' 

Gaziemir’de kortej yürüyüşüyle başlayan bayram coşkusu Festival Alanı’nda sahne alan Haluk Levent’in muhteşem konseriyle zirveye ulaştı. Marşları ve sevilen şarkılarını Cumhuriyet için seslendiren Haluk Levent, iki saat boyunca sahnede kaldı ve İzmirli hayranlarına unutamayacakları bir konser ve bayram coşkusu yaşattı.
Sanatçı Haluk Levent’e çiçek ve İzmir Saat Kulesi’nin kat’ı sanatından yapılan tablosunu armağan eden Belediye Başkanı Halil Arda, “Tüm ülkenin peşinde olduğu Haluk Levent’e bu özel günde bizi tercih ettiği için teşekkür ederim” dedi. Haluk Levent de Başkan Halil Arda’nın Ayaz bebeğin tedavi olması için verdiği mücadeleyi anımsatarak “Halil Arda gerçekten çok güzel bir insan. Adam gibi bir belediye başkanımız var. Onun davetini kıramadım ve Gaziemirlilerle birlikte olmak için buradayım. Çocuklarımızın yaşaması için birlikte daha çok mücadele vereceğiz” dedi.

“CUMHURİYET ANADOLU RÖNESANSIDIR' 

Konser öncesinde alanı dolduran binlerce Gaziemirliye seslenen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm yurttaşlara armağan ettiğini belirterek “Cumhuriyet fikirleri, ilkeleri ve devrimleriyle her zaman yolumuzu aydınlatan önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı paha biçilemez bir mirastır. Çünkü Türk milleti için Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değil aynı zamanda bir aydınlanma devrimidir. Cumhuriyet, önderimizin deyişiyle kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet Anadolu rönesansıdır. reformdur. Cumhuriyet Anadolu aydınlamasıdır. Cumhuriyet; onurumuzdur” dedi.


 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?