Gaziemir'de tek tıkla hizmet

GAZİEMİR Belediyesi, e- belediye uygulamasını başlattı. Elektronik veritabanlı teknoloji uygulama kapasitesini ve altyapısını geliştiren belediye yönetimde modernizasyonu sağladı.

BELEDİYE 24.06.2016, 13:01 24.06.2016, 13:43
Gaziemir'de tek tıkla hizmet

Gaziemir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Bilgi işlem Müdürlüğü'nün ortak hazırladığı “e-belediye, e-yönetişim İle Vatandaş Odaklı Hizmet' adlı projesi İzmir Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle hayata geçirildi. Proje kapsamında belediyenin, e- belediye uygulamasının alt yapısı baştan sona yenilendi.

e- belediye uygulamasıyla belediyenin hizmet sunumunda rekabetçi, ucuz ve yaygın bilgi, iletişim altyapısı oluşturuldu, elektronik veritabanlı teknoloji uygulama kapasitesi geliştirildi ve yönetimde modernizasyonun sağlandı. Vatandaşlar, www.gaziemir.bel.tr web sitesine girip "e-belediye" linkini tıklayarak borç sorgulama ve ödeme, ödeme sorgulama, hemşehri iletişim merkezi'ne başvuru, Cv Bank'a başvuru gibi işlemleri çevrimiçi gerçekleştirebilecek. Gaziemir Belediyesi'nin e belediye hizmetini kullanan vatandaşlar borç sorgulama ve ödeme alanını tıklayarak belediyeye olan borçlarını görebilecek, kredi kartıyla ödeme yapabilecek. Borç ödeyen vatandaşlar daha sonra ödeme sorgulama kısmına girerek ödemelerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edebilecek, dekontlarını online alabilecek.

Hemşeri İletişim Merkezi hizmetini kullanmak isteyen vatandaşlar ise online başvuru kaydı oluşturarak öneri, şikayet ve taleplerini belediyeye iletebilecek. Bu hizmeti kullanan vatandaşlar başvurularının takibini de aynı sitemden yapabilecek. Belediyenin işsiz ile işvereni buluşturduğu hizmeti CV Bank'a da e belediye üzerinden başvuru yapılabilecek. İş arayan vatandaşlar online kariyer merkezine dönüşen Cv Bank'a kolaylıkla kayıt yaptırmasını sağlayan sistem, eleman arayan firmaların da CV sorgulamasına imkan tanıyor.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?