Foça Belediye Başkanı Gürbüz: O bastonu ilk kez yemedik!

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, ilçelerinde yaşayan insanlara gerekli çağrıları yaptıklarını ancak sokağa çıkma yasağının gerekli olduğunu söyledi. Gürbüz ayrıca 75 belediye çalışanının görevlerini evlerden sürdürdüğünü belirtirken geçtiğimiz günlerde yaşlı vatandaşla aralarında yaşanan ve eğlenceli anlara sahne olan o dakikaları da hatırlattı.

BELEDİYE 29.03.2020, 12:28
Foça Belediye Başkanı Gürbüz: O bastonu ilk kez yemedik!

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de 28 Mart’ta yapılan açıklama ile birlikte toplam 108 can almış olan koronavirüs bir anda tüm ezberleri bozdu. Çalışmak zorunda olan bir grup bulunuyor da olsa insanlar sosyal hayatın kısıtlanması ile birlikte “Evde kal” çağrılarına kulak veriyorlar. İçinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte belediye başkanları da vatandaşlara sık sık evde kalmaları için uyarılarda bulunuyor.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz da bu süreçte günlük rutinini baştan aşağıya değiştirmiş. Seçilmesinin ardından neredeyse bir yıllık bir süre geçen Fatih Gürbüz, bir gününün nasıl geçtiğini şöyle anlattı:

“Sabah evden çıkıyorum. Belediyeye gidiyorum. Saat 11’e kadar burada oluyorum. Ardından sokaklarda oluyorum. Vatandaşlara hem uyarılar yapıyoruz hem deihtiyaç ve taleplerini tespit etmeye çalışıyoruz”

VARDİYALI ÇALIŞMA

“Yaşadığımız yerin komşuları için olabildiğince önlemler almaya çabalıyoruz” diyen Fatih Gürbüz, “Zabıta ekiplerimiz kontrolleri olabildiğince artırdı. Burada belli başlı önlemler aldık. Belediye olarak düzenli olarak maske, eldive ve dezenkfekte madde dağıtıyoruz. Yeni bir belediyecilik anlayışı ile kriz ve koronavirüsü bu süreçte yönetmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Foça Belediyesi personeli için de birtakım önlemler aldıklarını kaydeden Gürbüz, Personelimiz sürekli dezenfektan madde, eldiven ve maske tedariki sağlıyoruz. Özellikle temizlik işlerinde çalışan arkadaşlarımıza kıyafet konusunda destek oluyoruz. Birimlerimizi ikişer kişiye böldük. Vardıyalı bir biçimde çalışıyorlar. Hamile ve kronik rahatsızlığı olan belediye personelimizi işe çağırmıyoruz. 75’e yakın personelimiz şu anda evlerinden çalışıyorlar” diyekonuştu.

YASAK İLAN EDİLMELİ!

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiğini ifade eden Gürbüz, “Biz Foça’da yaşayan komşularımız için önlemlerimizi büyük ölçüde aldığımızı düşünüyoruz. Tüm ekibimizle birlikte sokak sokak, mahalle mahalle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben de sürekli sokaktayım. Dışarıda çalışmakta olan arkadaşlarımızla birlikte gerek süpürge gerek temizlik işlerini yapıyorum. Gerekirse kamyonet kullanıyorum. Belediye olarak bütün imkanlarımızı koronavirüs ile mücadele etmek için harcıyoruz” şeklinde konuştu.

Gürbüz; tüm dünyanın ve Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini ve özellikle 65 yaş üstü vatandaşların evden çıkmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

BASTONU İLK KEZ YEMEDİK!

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; 65 yaş üstü vatandaşlara uyarılarda bulunduğu sırada Foça’nın Saadet teyzesinden bastonu yemiş, yüzleri gülümseten bu olay hem basına yansımış hem de sosyal medyada sıkça konuşulmuştu. O gün yaşananların perde arkadasını sorduğumuz Gürbüz, şöyle konuştu: “Saadet teyze benim karşı komşum. Bastonunu ilk kez yemedik. Foça’da doğup büyüyen benim akranım birçok arkadaşım bu bastonu birçok defa yemiştir. Şimdilerde o da evinden çıkmıyor”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?